Интернет реклама УБС

27.07.13

Президент Путін та Патріарх Кирил: підкорення України

1025-річчя Хрещення Русі стало для Москви приводом закріпити зв'язки з Україною і Білорусією, двома іншими слов'янськими країнами, що входили до складу колишнього СРСР. Святкування, які розпочалися в російській столиці, продовжені на вихідних в Києві та будуть завершені в понеділок у Мінську. Православна Росія святкує хрещення у 988 році князем Володимиром з Києва - столиці України і міста її історичного походження.
На цих урочистостях, на яких були присутні високопоставлені особи з 15 православних церков, політичні та релігійні представники влади в Росії підкреслили культурну і духовну єдність трьох незалежних країн з часів розпаду Радянського Союзу в 1991 році.
У Москві на минулому тижні були проведені щедрі літургійні обряди, на чолі з патріархом Кирилом, в яких приймали участь понад 200,000 віруючих. Представники влади марширували перед мощами святого апостола Андрія, які були спеціально привезені з Греції в храм Христа Спасителя, який був зруйнований за наказом Сталіна в тридцяті роки минулого століття і знову відбудований на початку дев'яностих, коли православна релігія оселилися в ідеологічній порожнечі, залишеній Комуністичною партією СРСР. Саме у вівтарі цього храму 21 лютого 2012 р. представники руху "Pussy Riot" намагалися виконати пісню “Богородиця, Путіна прожени!" і потім були засуджені до двох років позбавлення волі.
Завдяки поверненню майна (землі, храми, ікони та витвори мистецтва), яке було конфісковане більшовиками, а також залученню майна, що колись належало іншим конфесіям (католиками і протестантами в Калінінграді, колишній Кенігсберг) Православна Церква сьогодні - один з найбагатших організацій в Росії. У загальній складності, вона має майже 33 500 церков, 805 монастирів (з яких 17,042 церков і близько 500 монастирів в Росії), згідно з документальним фільмом, показаним по телебаченню.
За церемоніями та концертом, який відбувся в четвер на Красній площі в Москві і який відвідав Патріарх Кирил та понад 20 тисяч осіб, стоять інтереси Володимира Путіна, націлені на реінтеграцію колишнього Радянського Союзу в міжнародній політиці і посилення соціальної згуртованості в політиці. В документальному фільмі, показаному по російському телебаченню, Путін сказав, що він був хрещений матір'ю та батьком, який був членом комуністичної партії. Крім цих даних, Президент згадав, що для того, щоб об'єднати країну від нападу нацистської Німеччини, Сталін звернувся до Православної Церкви.
В четвер Путін вперше в історії зустрівся зі всіма міжнародними церковними сановниками, яких було запрошено на свято, і які представляють 227 млн членів, від Румунії до Кіпру через Константинополь, Єрусалим, Грузію та Сербію. Масовий від'їзд християн з Сирії та Близького Сходу було одним з питань, що розглядалися церковними чиновниками в Москві.
Путін приїхав до Києва взяти участь в релігійних урочистостях, але справжня ціль його візиту - обговорення відносин між двома країнами зі своїм про-російським колегою Віктором Януковичем. Ці відносини находяться в напрузі в зв’язку з планами України підписати угоду про асоціацію та угоду про вільну торгівлю з Європейським Союзом в листопаді в Вільнюсі. Ця угода може бути можливою тільки якщо буде відпущена ув’язнена екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Кремль використовує держмонополію Газпром та ціни на газ, для того щоб чинити тиск на Україну і залучити її до Митного союзу (в склад якого входять Росія, Білорусь і Казахстан). За логікою Москви і Брюсселя членство України в обох організаціях несумісна. Таким чином, справжня мета Путіна - підкорення України любою ціною з метою приєднати її разом з Білорусією та іншими пострадянськими країнами і воскресити Російську імперію.
В лютому минулого року Путін запропонував свою концепцію зовнішньої політики, де в основі було співробітництво між Церквою і державою, і підкреслив курс прискореної і більш глибокої інтеграції в пострадянському просторі. Церква, за словами Путіна, є "природним партнером держави". За своєю конституцією, Росія залишається світською державою, але Православна Церква займає привілейоване місце в сучасному російському суспільстві. Ті, хто ображає «релігійні почуття» росіян можуть бути засуджені до п'яти років позбавлення волі, відповідно до недавно прийнятого закону, який є реакцією на інцидент з представниками Pussy Riot в храмі Хреста Спасителя, який трапився у лютому 2012 р.
Президент Росії Володимир Путін і Патріарх Російської Православної Церкви Кирил, прибули в суботу в Київ в політико-релігійної хрестовий похід, щоб закріпити Україну в сфері впливу Москви. Використовуючи Православну Церкву та економічний вплив, Росія робить все можливе, щоб не дати Україні підписати договір про асоціацію та вільну торгівлю з Європейським Союзом в листопаді 2013 р. у Вільнюсі.
"Духовна єдність настільки сильна, що вона не піддається дії будь-якої влади, ні державній, ні, я стверджую, духовній. Які б ми не давали вказівки, не може бути сильніше влади, ніж влада Бога." сказав Путін служителям церкви в Києві.
Переговори з президентом України Віктором Януковичем будуть продовжені в Криму в м. Севастополі, на святкуваннях Дня Військово-морського флоту Російської Федерації, на яких Росія хоче обговорити двосторонні відносини у сфері безпеки. Чи є ці відносини насправді двосторонні? Чи є у України вибір? Чи можемо ми сказати «ні» Чорноморського флоту в Криму. Відповідь очевидна: ми не можемо.
У Києві, Путін заявив, що українці і росіяни поділяють одні цінності і що вони "один народ". Лідер Кремля взяв участь в конференції присвяченій "православним цінностям" та західноєвропейській інтеграції. На цій конференції Путін заявив, що економіка України може бути конкурентоспроможною тільки, якщо Україна буде співпрацювати з Росією (читати: "якщо Україна дозволить Росії цілком підкорити себе"). "Тільки об'єднавши наші зусилля, ми зможемо бути конкурентоздатними і виграти в цій жорсткій конкуренції." При цьому Путін зазначив, що Росія буде "поважати будь-який вибір українського народу і української держави, незалежно від ступеня участі в інтеграційних процесах в пострадянському просторі". Таким чином Путін чітко і неоднозначно заявив, що не допускає можливості відсутності України в своїх планах щодо об’єднання пострадянського простору. Чи не є така заява прямою загрозою Українській державності? Конференція, в якій брав участь Володимир Путін щоб зробити таку "демократичну" ремарку, була організована громадською організацією “Український вибір” на чолі з Віктором Медведчуком, давнім прихильником інтеграції з Росією, який був главою адміністрації президента Леоніда Кучми і є одним з надійніших і лояльних агентів Кремля в Україні. Пан Медведчук є яскравим прикладом високопоставленого Московського чиновника з безпосереднім постійним впливом на владу України.
Напередодні святкування, політолог Віктор Святський, який вважається одним з ідеологів організації Femen, був жорстоко побитий по дорозі додому у центрі столиці. Він запевняє, що нападниками були співробітники спецслужб. Експерти кажуть, що такої версії не можна виключати. Утім, в СБУ заперечують причетність до побиття. А в МВД ще не готові висувати версії щодо осіб та мотивів нападників. Але який у нападників може бути мотив? Чи не очевидно, що ці дії є результатом прямої вказівки Кремля, а виконавцем цих дій є СБУ та МВД?
Сьогодні жіночий рух FEMEN заявив про напад і викрадення в Києві трьох своїх активісток і журналіста: "Щойно організоване угрупування людей напало на трьох активісток FEMEN і одного журналіста, які виходили з дому на акцію протесту проти бандитського шабашу Хрещення Русі. Учасниці руху і фотограф були жорстоко побиті біля під'їзду, після чого їх силою затягнули в машину. Оксану Шачко, Олександру Шевченко, Яну Жданову і Дмитра Костюкова відвезли в автомобілях в невідомому напрямку, зв'язку з ними немає", - йдеться в прес-релізі руху FEMEN.
Цю пригоду в організації пов'язують з візитом в Україну президента Росії Володимира Путіна і глави РПЦ патріарха Кирила: "У зв'язку з приїздом до України основних ворогів демократії і свободи: диктатора Путіна і попа Кирила Гундяєва, спецслужби Росії за сприяння спецслужб України влаштували справжній терор проти активістів FEMEN і їхніх прихильників", - повідомляють активісти руху.
У столичному главку міліції не мають інформації про нібито викрадення людей - ніхто з такою заявою не звертався: "У нас такої інформації немає", - сказали в главку міліції. Раніше в суботу FEMEN повідомив про напад на лідера руху FEMEN Ганну Гуцол у під'їзді власного будинку. За інформацією організації, чоловік міцної статури вдарив дівчину кулаком по обличчю.
Тому у нас є всі ті ж старі питання до влади, до міліції, до спецслужб: чи гідно в демократичній державі, за вказівками Кремля, бити людей кулаком по обличчю, викрадати активістів і журналістів, за висловлення своєї думки, відстоювання своєї політичної позиції? 

 Ольга Карпенко


Немає коментарів:

Дописати коментар