Марія Труш
Це і мистецтво, і особливий метод ремонту і реставрації кераміки. Полягає він у тому що не сховати недоліки, будь то тріщина або відколотий шматочок, а підкреслити, ніби це неймовірний та дуже вишуканий візерунок. Для створення цього використовують позолоту та спеціальний давньо японський лак – урусі. Сам процес складається з кількох етапів:
Збирання фрагментів. Частинки, що лишились від посудини зберігають. Їх очищують і готують до ремонту.
Склеювання. За допомогою урусі фрагменти склеюють між собою та завдяки лаку вони дуже довго лишаються цілими.
Шпаклівка. Часто буваю, що якоїсь частини бракує, за допомогою того ж самого лаку її відтворюють, створюючи гладку поверхню.
Позолота. В стиках фрагментів лишаються лінії, а там де відтворили частину дуже помітно, бо урусі маю чорний або червоний колір. Тут на допомогу майстрам приходить позолота. Замазавши сумішшю лаку і порошка золота недоліки, створюється унікальний візерунок. Інколи це може бути срібло, але це зустрічається рідше.
Кінцугі має під собою і філософські начала. Філософією вона стала завдяки японським ремісникам, що вбачали в своїй роботі дещо особливе, ніж просто ремонт кераміки. В них сховалось 3 філософські ідеї:
Вабі-сабі – естетику недосконалості, що має під собою усвідомлення мінливості природи та бачення краси у пошкоджених речах.
Моно но аваре – концепція ефемерності та мінливості життя, прийняття втрати та пошук краси в минувшому.
Гіфу но кокоро – шана до предметів, тендітне до них ставлення та збереження їх як історії, навіть з пошкодженнями.
Кінцугі мала великий вплив на мистецтво, дизайн та психологію в Японії. Воно часто зустрічається в дизайні інтер’єрів, ним надихаються митці, також вона є терапією для заспокоєння. Вона вчить цінувати красу в недосконалостях та бути стійким до життєвих подій.
Немає коментарів:
Дописати коментар