Розглядаючи вищезгадані приклади, можна сказати, що ні один з батьків нічого не робили для захисту дітей. Чому так склалося? По-перше, у патріархальній системі саме мати виховує дітей, батько заробляє. Але наразі у сім’ях, щоб дитина мала можливість збудувати гарне майбутнє, працювати повинні обидва в парі, при цьому побут і виховання все одно традиційно залишається на жінці. Через це залишається проблема що мати має велику загруженість у порівнянні з батьком, через що з’явився термін «друга зміна», що означає побут після роботи. Це відносять до «радянського фемінізму», що проявляється у тому що матері вирішують все: гроші, побут, культурну програму у сім’ї, виховання дітей. При цьому батько нічого не робить і просто існує в родині, тому що «дитині потрібен батько та повна сім’я». Але чи потрібен такий член, що не змінює погоду. У суспільстві до сих пір зустрічається ті, що хвалять батька, що, наприклад, гуляє з дітьми на вулиці, але мати не хвалять, бо це – очікуване і її обов’язок. Також, якщо батько виховує дитину один – він герой, а якщо мати – це її обов’язок (також існує мізогінний термін РСП – розлучена з причепом, де причеп це дитина).
Також, повертаючись до аліментів та розлучень, у суспільстві стала нормою, що колишня дружина – колишні і діти. Зовсім недавно були великі проблеми у стягуванні аліментів. Деякі роботодавці чоловіки до сих пір можуть допомогти колезі знизити суму шляхом виведення офіційного доходу у мінімальний, що роблять аліменти мізерними. У суспільстві чоловік буде казати, що колишня забороняє бачитись з дітьми, хоча частіше всього вони просто забувають про дитину.
Чи є зміни у суспільстві? Звичайно так. З підняттям проблем жінок та створення благодійних фондів для батьків-одинаків, більше стало культивуватись ідея спільного виховання дитини. Також у Скандинавії законодавчо вирішили проблему небажаних вагітностей: у випадку, якщо жінка завагітніє від чоловіка під час незахищеного статевого акту і вона вирішить залишити дитину, батько зобов’язаний платити аліменти та мінятись з матір’ю проживання дитини на тиждень. При порушенні – кримінальна відповідальність. Завдяки цьому уникнути відповідальності від батьківства скандинавському чоловіку неможливо. Отже, поки у суспільстві зникне стереотип про те що дітьми – відповідальність не тільки матері, але й батька, то може зменшиться кількість злочинів проти дітей.
Немає коментарів:
Дописати коментар