Интернет реклама УБС

15.05.24

Турбота про себе (частина друга)


Авторка: Валентина Ліскевич



  Спорт, фізичне навантаження, тренування - у більшості людей ці слова викликають неприємні емоції, але насправді важливо не тільки використовувати ці слова в нашому житті, але і займатися цим.

  Сьогодні в соціальних мережах стало дуже мейстримним активне заняття спортом та здоровий спосіб життя. Але чи все так добре як показують блогери в своєму Інстаграмі? Давайте розберемо питання заняття спортом.

  Насамперед, необхідно зазначити те, що спорт – це не тільки про важкі та знеможіючі тренування в залі з тренером або на одинці, спорт – це про кайф від процесу та радість від результату, заняття спортом не обмежуються лише походом в зал.

  Зазвичай кажуть, що важко почати, а далі вже все буде добре, але продовжити та тримати дисципліну – ось, що насправді важко.

  Багато людей починаючи займатись якимось із видів спорту, розуміють, що їм не подобаються і починають вважати, що «спорт – то не моє», але це справжня омана. Коли щось не виходить з першого разу зовсім не обов’язково пробувати ще раз, якщо вам це дійсно не подобається, краще спробуйте знайти іншу дорогу, щоб отримати той самий результат, наприклад: ви спробували займатись в залі з тренером і вам не сподобалось тягати важкі гантелі або бігати на біговій доріжці, тож спробуйте замість індивідуальних занять відвідати групові, або ж займіться йогою, або пілатесом, насправді дууже багато варіантів фізичної активності.

  Якщо у вас є потреба виходити з дому та займатись десь за його межами, то ви можете спробувати щось з нижчепереліченого:

- Кінний спорт.

- Великий теніс.

- Гольф.

- Танці.

- Джампінг.

- Аеройога.

- Плавання.

- Катання на роликових ковзанах.

- Прогулянки парком.

- Біг на вулиці.

- Спортивна ходьба.

- Йога.

- Теніс настільний.

- Волейбол.

- Баскетбол.

- Футбол.

- Бокс.

- Фехтування.

- Хокей...

  Якщо у вас немає можливості виходити з дому, або не вистачає коштів, то можна займатися вдома по відео-урокам, можна почати займатись майже все тим же навіть не виходячи з дому.

  Спорт дуже сприятливо впливає на самопочуття людини в цілому:

- Допомагає зменшити рівень стресу;

- Підвищує витривалість;

- Стимулює роботу імунітету;

- Підвищує рівень енергії;

- Знижує рівень холестерину та цукру;

- Допомагає відновити баланс гормонів;

- Знижує ризик розвитку багатьох хронічних захворювань.

Фізична культура має чотири основні форми:

- Фізичне виховання і фізичну підготовку до конкретної діяльності (професійно-прикладна фізична підготовка);

- Відновлення здоров'я або втрачених сил засобами фізичної культури - реабілітація;

- Заняття фізичними вправами з метою відпочинку, т.зв. - рекреація;

- Найвище досягнення в області спорту.

  Для занять спортом не потрібна мотивація, потрібна – дисципліна та бажання.

  В процесі занять фізкультурою виховуються такі морально-вольові якості, як мужність, сміливість, рішучість, ініціативність, винахідливість, сила волі, навички колективних дій, організованість, свідома дисципліна, почуття дружби і товариства, чіткість в роботі, звичка до порядку тощо. При цьому велике значення має педагогічно правильна організація самих навчальних і тренувальних занять, спортивних змагань і всього життя фізкультурного колективу.

  Фізична культура являє собою складне суспільне явище, яке не обмежено рішенням завдань фізичного розвитку, а виконує і інші соціальні функції суспільства в області моралі, виховання, етики. Сучасне суспільство зацікавлене в тому, щоб молоде покоління росло фізично розвиненим, здоровим, життєрадісним.

  Не треба робити так як "ПОТРІБНО", робіть так, як відчуваєте, як «ХОЧЕТЕ»!

  Дуже важливо аби ви цього насправді хотіли, не заради «ідеальної» форми або якихось «стандартів краси», робіть для себе, для того, щоб вам було добре, щоб нічого не боліло, було комфортно та легко жити це життя, бо у вас воно єдине і ще одного життя аби виправити щось у вас більше не буде, то ж РОБІТЬ і не думайте про те хто, що і як може на вас подивитись та сказати, це ВАШЕ життя і тільки ви вирішуєте як ви будете його жити!!!

12.05.24

Як люди створили міфи?


Авторка: Вероніка Прокоф'єва


  Ще з найдавніших часів люди палко бажали пізнати і описати світ, що їх оточує. А коли не вистачає наукових знань, у хід йде уява. Саме воно допомогло древній людині створити царство міфу.

  По суті, міф – це спроба пояснити явища навколишньої дійсності на основі знань та досвіду людства, а також її відображення у конкретних чуттєвих образах та одухотворення істот, що стають у них гранично реальними. За допомогою міфів з покоління до покоління передавалися знання та досвід. Представники тієї культури, де з'являвся конкретний міф, щиро вірили в істинність всього описаного. Саме умовна достовірність міфів вирізняла цей вид усної творчості від казок. При цьому носії іншого культурного коду цілком могли вважати міфи «сусідів» лише казками.

  Міфи прийнято ділити на:

- Космогонічні – про походження світу та Всесвіту;

- Антропогонічні – про походження людини та суспільства;

- Про культурних героїв – про появу тих чи інших культурних благ;

- Есхаталогічні – про «кінець світу».

  Космогонічні міфи, як правило, поділяються на дві групи: міфи розвитку та міфи творіння. Дуже яскравими їх прикладами є давньогрецькі міфи про появу Хаосу та Геї та народження перших богів.

  Антропогонічні – невід'ємна частина космогонічних міфів. Жителі Стародавнього світу вважали, що людина може бути створена з найрізноманітніших матеріалів: дерева, глини і навіть горіхів. Найчастіше чоловік у них з'являвся раніше за жінок. При цьому в деяких народах вважалося, що людина походить від тварини (мавпи, ведмедя, ворона, лебедя).

  Міфи про культурних героїв розповідають нам про те, як люди вчилися ремеслу, землеробству, користуванню вогнем та іншим необхідним для життя навичкам. Найзнаменитіший приклад такого міфу – історія Прометея, який подарував людству вогонь і поніс за це жорстоке покарання.

  Есхаталогічні міфи, як ми вже сказали, розповідають про настання «кінця часів» та долю людини. До них також можна віднести міфи про смерть і потойбічне життя. Наприклад, історію Орфея, що спустився в царство Аїда за своєю коханою.

  Міфологічні оповідання зазвичай мають схожу структуру. Спочатку ми знайомимося з місцем, де відбуваються всі події, потім – з обставинами того, що сталося. Центральним моментом практично кожного міфу є зустріч людини з потойбічним та незвіданим. Важлива частина – опис реакції людини на те, що відбувається, його думки з приводу того, з чим вона має справу. У розв'язці ж ми дізнаємося про наслідки цієї зустрічі для її героїв. Дуже часто міфологічна розповідь буває таємничою і навіть страшною.

  Обговорювати тему міфології можна нерахований час, адже вона настільки велика і цікава, що зупиниться на чомусь одному неможливе.

11.05.24

«ЦвіТи»

 В Музеї Марії Заньковецької (філія Музею театрального, музичного та кіномистецтва України  відкрилася персональна виставка «ЦвіТи» відомої талановитої художниці України Ксенії Туренко. Експозицією виставки  є унікальні неперевершені філософські колажі.  Зокрема у роботах художниці можна побачити ряд жіночих образів, які передають силу та могутність українських жінок, їх дух та незламність в цей нелегкий для України час. Загалом сама  художниця пані Ксенія є волонтеркою та проводить колосальну роботу в допомозі нашим військовим в боротьбі із рашистською ордою. Ряд коштів отриманих від продажу своїх картин передає на потреби ЗСУ. 

 У Ксенії Туренко чимало прихильників та друзів які поділяють її життєві цінності та захоплюються творчістю. Саме вони  і завітали на відкриття виставки «ЦвіТи», щоб привітати мистикиню із її урочистою подією. Окрім них на вернісажі були представники арт-таворчого фронту, співаки, художники, мистецтвознавці та журналісти. Ряд гостей вітали пані Ксенію із виступами та бажали їй натхнення та підкорення нових висот, творчості у подальшій роботі створення нових шедеврів. Окрім виступів були і музичні привітання у виконанні українських пісень. Так співачка  хору ім Г.Г.Верьовки Олена Слободанюк привітала піснею «Многая літа». Загалом вечір відкриття виставки пройшов із успіхом, в залі вітала позитивна атмосфера, а учасники дійства спілкувалися, ділилися враженнями від робіт художниці, а на обличчях людей відчувалося задоволення від заходу.  Під час відкриття виставки придбали три колажі, кошти від продажу яких підуть на допомогу ЗСУ! 

 Організаторами та кураторами виставки разом із пані Ксенією та її чоловіком Олександром є учасник міжнародного арт-проекту «Повертайся живим!» Сергій Коммісаров та директорка Музею театрального, музичного та кіномистецтва України Ірина Дробот.  








 Всі кияни та гості столиці можуть завітати на виставку «ЦвіТи» та полюбуватися фантастичними коллажами з 10 до 17 години в Музеї Марії Заньковецької за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 121. 



Леонід Коваленко

09.05.24

Чи існують талісмани?


Авторка: Олеся Заболотня


  Часто в нашому житті замість того, щоб подумати та проаналізувати якусь подію, інколи ми намагаємось знайти причину тому чи іншому. І тоді починаємо думати: «не з тої ноги встав», «точно, вчора в гороскопі..», «зі мною не було щасливої монетки» чи щось з цього. Та чи насправді існують поняття долі, гороскопи і взагалі чому в це вірять люди? 

 Насамперед важливо знати, звідки взагалі з’явилась тенденція надавати речам «магічного сенсу». Слово «удача» походить від німецького «Gelücke“ і означає «мати успіх», «легко досягати». Чітко неможливо сказати, коли почався цей «тренд». Віра людей давня, як сам світ. Звісно, що коріння цього проросло з часів наших пращурів. Магія і все споріднене їй тісно пов’язані з первісним мистецтвом, оскільки давні люди вірили в магію. Переконання полягало в тому, що ритуали, малюнки, фігурки, пісні та танці мали чудодійну силу та мали знищувати злих духів та забезпечували успіх у полюванні або битві. Також первісні люди вірили в магічну силу окремих предметів, таких як талісмани та амулети. З еволюцією, звісно, все змінювалось, але ми все ще шукаємо пояснення всьому, наприклад, у нумерології, матриці долі, гороскопі. У такі моменти можна провести аналог з релігією: людина отримує відчуття стабільності, сили, за допомогою перенесення відповідальності за себе на якусь певну річ. 


 Безумовно, віра має значення. Навіть знаменитості бувають зациклені на цьому, як, наприклад, знаменитий ірландський кіноактор Колін Фаррелл, головним талісманом якого є боксерські труси, які він вдягає на зйомки нових фільмів – і як наслідок має блискучий результат. Проте і тут наука  має пояснення. Віра в обереги впливає на психіку та ефективність. Не секрет, що якщо людина впевнена у своїх силах, смілива, то вона досягає більшого. Талісман бере на себе роль легкого дофаміну, який сприяє рішучості певної дії. 


  Але є й інша сторона медалі. Якщо людина забобонна настільки, що, якщо втратить чи просто забуде взяти свою «щасливу монетку», то почне труситись та вважати, що нічого не вийде. А як відомо, під час сильного стресу таке дійсно може статись. Це все психосоматика. Тому психологи не радять надавати речам настільки важливого значення. Насамперед все залежить від нас самих. Якщо презентація на важливу конференцію є, була попередня підготовка, то все пройде чудово навіть за втрати талісману. Але якщо, дійсно, замість цього ви били байдики, то ніяка «монетка» не допоможе. 

 Це справа кожного -  надавати речам значення, читати гороскопи і вірити їм чи ні. Та пам’ятайте, що насамперед варто навести лад у думках та вірити у свої сили, а талісман – це всього лише матеріальний спосіб втілення віри.

06.05.24

Турбота про себе (частина третя)


Авторка: Валентина Ліскевич

  Сьогодні ми погоримо про сон та його необхідність в нашому житті. 

  Самопочуття кожної людини напряму залежить від якості та кількості сну, звичайно, багато чого іншого впливає на наше життя, але сон є одним з найважливіших факторів. 

  Доросла людина в середньому має спати мінімум 7 годин на добу, в основному кількість годин залежить від самої людини, комусь достатньо 7 годин, комусь – 9, а комусь і 6 годин буде достатньо щоб виспатись. 

  Якщо спати менше аніж 7 годин на добу, то можна зібрати собі досить великий «букет» захворювань, а саме: 

діабет;

високий тиск, інсульт:

збільшення ваги;

порушення імунної системи;

різні порушення психологічного стану

депресія.

  При недосипанні, росте великий ризик збільшення автомобільних аварій, адже під час водіння потрібно всю увагу концентрувати на дорозі, а якщо людина не виспалась, то концентрування уваги на чомусь стає значно важчим, уповільнюється швидкість реакції, людина не одразу розуміє, що саме відбувається в даний момент, багато людей кажуть, що водити автівку набагато важче, якщо не виспався, аніж навіть в трохи нетверезому стані, бо в нетверезому стані людина хоч трохи, але усвідомлює, що відбувається (залежить від рівня нетверезості). 

  Як саме покращити якість свого сну, привчити себе до цього та насолоджуватись новою звичкою:

  Визначте для себе коли вам буде зручно або коли потрібно лягати спати та прокидатися, але зберігаючи добову норму часу. Побудуйте собі графік, заведіть будильники та притримуйтесь цього графіку хоча б тиждень, прослідкуйте, чи достатньо особисто вам 7-ми годин на добу, якщо ні, на наступному тижні спробуйте збільшити або зменшити кількість годин сну, знову протестуйте тиждень такий режим. Проаналізуйте ваше самопочуття на протязі цих тижнів та визначте при якій кількості годин сну ви відчуваєте себе на протязі дня краще. 

  Створіть комфортні умови для вашого сну. Вимкніть основне світло в кімнаті, увімкніть фонове світло (нічник, лед-стрічка в режимі теплого світла та без перемикань, свічка (але обов’язково не забудьте її погасити) та інше). Провітріть кімнату, підготовте своє ліжко.

  Вимикайте електронні прибори, такі як телевізор, телефон, комп’ютер та інші хоча б за 30 хвилин до сну.

  Бажано не їсти багато перед сном, не вживати алкоголь мінімум за 4-ри години до сну, та не вживати напої в яких є кофеїн за 6 годин до сну, також не пийте дуже багато води перед сном, не курити, якщо ви курите прямо перед сном.

  Не їжте в ліжку, не дивіться телевізор, залиште це місце лише для сну.

  Якщо тренуватися на протязі дня та займатися фізичною активність – це вам допоможе швидше заснути.

  Притримуючись цих неважких правил ви зможете налагодити свій режим сну та відчувати себе бадьорими на протязі усього дня. 

  Сон – це перш за все про здоров’я!

  В наступній частині розглянемо догляд за собою і як він впливає на нашу буденність.


Стандарти зовнішності: небезпечний тиск на суспільство


Авторка: Аліна Музира


 Сьогодні за вечерею ми з друзями зачепили тему краси. З одного боку, здається, що світ стає більш толерантним, з іншого - все ще чуються відголоски старих стереотипів про "ідеальну" зовнішність.


 Стандарти зовнішності - це негласні або офіційні правила, які визначають, як люди повинні виглядати. Ці стандарти можуть базуватися на гендері, етнічній приналежності, віці, соціально-економічному статусі та інших факторах. Вони часто пропагуються через ЗМІ, рекламу та інші форми популярної культури.

  З одного боку, ми спостерігаємо розмиття жорстких канонів краси. Інтернет рясніє інформацією, люди жадібно ловлять нові тренди, мода перестає диктувати єдині правила, адже на перший план виходить індивідуальність.


  З іншого боку, звідусіль нас оточують образи "ідеальних" людей: худих, струнких, атлетичних. Досі в нашому суспільстві є тиск на тих, хто не відповідає цим стандартам, особливо на людей з пишними формами. Їх гноблять, висміюють, їм відмовляють у можливостях через те, що вони "не такі".

  Ми досі стикаємося з трагічними історіями, як, наприклад, ситуація з Лорен Фраєр, дівчиною півзахисника «Арсенала» Деклана Райса. Змушена видалити всі публікації зі свого акаунту через постійні образи та кібербулінг, вона стала жертвою жорстокого тиску через зовнішність.

  Історія Селени Гомес - черговий сумний приклад того, як тиск з боку суспільства та фанатів може руйнувати життя навіть зірок.

  Співачка публічно розповідала про те, що бореться з вовчаком, системним аутоімунним захворюванням, їй довелося приймати препарати, які призвели до набору ваги. Це стало приводом для хвилі хейту та образ в Інтернеті. Люди почали критикувати її зовнішність, порівнювати з "ідеальними" стандартами краси і навіть давати їй непрохані поради щодо схуднення.

  Після публікації фото з новим хлопцем, Бенні Бланко, співачка втратила мільйон підписників в Instagram. Багато фанатів висловили невдоволення її вибором, вважаючи, що вона "заслуговує на кращого".


 Звичайно, фанати часто відчувають емоційний зв'язок зі своїми кумирами, який може виходити за межі звичайного захоплення. Вони можуть відчувати себе так, ніби знають зірок особисто, і тому вважають, що мають право втручатися в їхнє особисте життя. Деякі фанати ставляться до зірок як до ідеалів, не розуміючи, що вони такі ж люди, як і всі. Їм важко прийняти те, що їхні кумири не завжди відповідають їхнім уявленням про "ідеального" партнера.

  Та вся ця суперечність змушує нас замислитися: чи справді ми живемо в епоху толерантності та прийняття різноманіття, чи ж стандарти краси все ще диктують жорсткі правила, за якими судять людей?

 Незважаючи на розмиття загальних стандартів, стереотипи про "ідеальну" зовнішність все ще живуть у суспільстві. Деякі люди й далі вважають, що існує єдиний правильний тип краси, а все, що від нього відхиляється, заслуговує на осуд.

 Чому ж ці стереотипи такі живучі?
 Телебачення, журнали, соцмережі, нав'язують нам нереалістичні стандарти краси. У багатьох культурах "красива" зовнішність асоціюється з успіхом і статусом. Жінок часто засуджують за "недоліки" зовнішності, а чоловіків - за "недостатню" мужність.

 Як же нам, простим людям, боротися з цими шкідливими уявленнями у повсякденному житті? Звичайно почати з себе!

- Відмовся від мови, що підкреслює "ідеальність":

  Не вживай фраз на кшталт "Вона така худенька!", "Він такий красень!", "Якби я мала таке волосся...".

  Зосередься на компліментах, які не стосуються зовнішності: "Ти така розумна!", "Ти мені подобаєшся за твою доброту", "Ти мене завжди розвеселяєш".

  Уникай обговорення зовнішності інших людей:** Не пліткуй про фігуру, одяг чи старіння інших.

-  Будь прикладом для наслідування

 Не скаржися на свою зовнішність: Не говори про те, що ти "занадто товстий", "занадто худий", "не красивий".

 Підкреслюй свою унікальність: Ділись з друзями та знайомими своїми талантами, захопленнями, досягненнями.

  Одягайся так, як тобі подобається: Не намагайся втиснутися в рамки стереотипів про "модну" чи "сексуальну" зовнішність.

- Підтримуй інших:

  Не критикуй зовнішність інших людей: Не роби зауважень про їхню фігуру, одяг, макіяж.

  Захищай тих, хто стикається з осудом: Виступай проти булінгу та дискримінації за ознакою зовнішності.

 Пропагуй різноманіття: Ділись фотографіями, статтями, відео, які демонструють красу в різних її проявах.

- Розвивай критичне мислення:

  Не вір сліпо тому, що ти бачиш у ЗМІ: Аналізуй рекламу, глянцеві журнали, соціальні мережі.

 Став питання: Чому нас намагаються переконати, що краса буває лише однією?

 Шукай альтернативні джерела інформації: Читай статті та книги, які пропагують бодіпозитив та різноманіття.
 Боротьба зі стереотипами про красу - це не просто питання естетики, це питання людської гідності та рівності. Кожна людина, незалежно від зовнішності, має право на щастя, повагу та можливість жити повноцінним життям. 

  Давайте пам'ятати - краса йде зсередини, а різноманіття - це наша сила. Разом ми можемо змінити світ на краще, де кожна людина буде почуватися комфортно у власній шкірі.

01.05.24

Турбота про себе (частина перша)


Авторка: Валентина Ліскевич


 Всі говорять про любов до себе, турботу про своє здоров'я моральне і фізичне, але мало хто говорить про те, як саме потрібно проявляти цю любов і турботу до самих себе. Давайте розглянемо це питання детальніше та розкриємо всі пункти по порядку в серії наших статей. Сьогодні говоритимемо про один із найперших і найважливіших пунктів: харчування, а саме – сніданки.

 Ті самі всіма улюблені та естетичні сніданки, які транслюють у своїх соціальних мережах блогери і звичайно ж це той самий прийом їжі в день, який ми часто пропускаємо, а насправді це один з найважливіших прийомів їжі за весь день. Він насичує наш організм зранку, заряджає енергією на весь день і в принципі налаштовує на весь день.

 Але не всі сніданки можна вважати корисними, якщо ви як сніданок вибираєте жирну, сильно смажену їжу, то весь подальший день ви швидше за все, відчуватимете тяжкість, можливо, нудоту та інше, що відчуває людина після неправильного сніданку.

  Давайте обговоримо, які сніданки можна вважати правильними, корисними і найголовніше - здоровими!

 Розглянемо, що саме має містити в собі сніданок людини, яка стежить за своїм здоров'ям: жири, білки та вуглеводи. Основними на тарілці повинні бути жири.

 Для приготування здорового сніданку можна використовувати такі продукти: 

яйця - багаті на білки і жири, містять мінімум вуглеводів; 

крупи - для сніданку найбільше підходить вівсянка та гречка; 

кисломолочний сир - він багатий на білки, жири, кальцій; 

йогурт – вибирати потрібно натуральні йогурти без добавок та цукру; 

сир - краще віддавати перевагу напівтвердим сирам; 

м'ясо – курка, кролик, яловичина, нежирна свинина; 

цільнозерновий або житній хліб може служити як основою страви, так і доповненням;

мюслі – суміш без цукру, цукатів, кукурудзяних пластівців; 

ягоди та фрукти - можна додавати в каші, йогурт, сир; 

мед - найкраща альтернатива цукру та шкідливим цукрозамінникам.

  Весь набір цих продуктів можна всіма способами поєднувати між собою і приймати як сніданки та перекушування.

У наступній частині ми з вами розглянемо активне фізичне проведення часу, види спорту і як впровадити їх у наше життя і зробити одним з хобі.