Интернет реклама УБС

10.12.14

Про чесність

Усіх нас з дитинства вчили, що брехати недобре. Але чому, докладно й не пояснили. Що таке чесність і чому вона так високо цінується - я довго роздумував над цим. І зрозумів, що коли люди брешуть, у них на це бувають різні причини, іноді навіть поважні. А якщо людина може дозволити собі бути чесним, значить, йому нема чого соромитися своїх вчинків або думок.
Чесна людина завжди викликає повагу, а головне - довіру. Напевно, тому чесність як риса характеру дуже цінується. Адже якщо ми вважаємо людину чесною, ми можемо покластися на її слово, з нею легко і приємно дружити, вести справи. Також можна бути впевненим, що її ставлення до нас щире, що вона думає те, що говорить. І поза очі не стане розповідати про нас гидоту.
Мені здається, трапляються випадки, коли чесність може нашкодити. Таке буває, коли людина дуже прямолінійно і чесно висловлює свою думку там, де вона не єдино вірна. Наприклад, у мене є кросівки, які я дуже люблю, а мій хороший друг чесно говорить, що вони йому зовсім не подобаються, і він би в життя такі не купив. Адже смаки різняться, і краще не говорити погано про те, що комусь дуже до душі, адже цим можна образити людину. Або, наприклад, чесність буває зайвою, коли людей не хочуть засмучувати без реальної необхідності.
Я вважаю, що брехати погано не тільки з точки зору етики, але й тому, що твоя брехня завжди розкриється і завдасть шкоду тобі самому. Наприклад, ти збрехав, що сам зробив домашнє завдання, а не списав у товариша. Але коли тебе викликають до дошки і задають вирішити аналогічне завдання, всі розуміють, що ти не готувався до заняття.
Людина найчастіше бреше, щоб виглядати краще, ніж вона є насправді. Є чудовий вислів французького філософа й письменника А. Камю «Вільний той, хто не може брехати». Адже якщо ти нечесний з іншими, значить, є щось у тобі, чого ти соромишся. І якщо ти брешеш, що на літніх канікулах був в Америці, то швидше за все просто хочеш привернути до себе увагу, але не можеш розповісти про себе нічого цікавого, а вигадуєш небилиці. Мені здається, краще чесно собі в цьому зізнатися та зайнятися тим, що тобі цікаво і знайти однодумців, які гідно оцінять тебе.
Головні переваги чесної людини - те, що їй довіряють, і те, що вона може бути самою собою. Тому я поважаю чесних людей та намагаюся сам бути таким.

С. Малий

Немає коментарів:

Дописати коментар