Интернет реклама УБС

09.06.17

ІХ Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство»

Об’єднані свинарством: коли партнери стають друзями, а проблеми вирішуються разом!

6 червня у Києві відбулася наймасштабніша подія свинарської галузі — ІХ Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство». Захід об’єднав понад 600 гостей, серед яких виробники, переробники, представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, міжнародних організацій та посольств.

Конгрес розпочалася вітальним словом  Артура Лози, Президента Асоціації «Свинарі України» та Оксани Юрченко, Віце-президента АСУ.

Продовжилася подія нагородженням виробників та переробників. Так, господарства АСУ-вці отримали відзнаку «За ініціативність, рішучість, дієвість», оскільки представники Асоціації  займають активну позицію щодо діяльності галузі, працюючи над цілою низкою питань, зокрема й  законодавчими.

Відзнаку «За лояльність і відкритість» отримали ті м’ясопереробники, з якими за відгуками свинарів найкомфортніше працювати на ринку. Серед них — ТзОВ «Єврокомерс», ТОВ «МК „Ювілейний“», ТОВ «Житомирський м'ясокомбінат», ТОВ «Алан».

Під час ІХ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство» в учасників події в рамках Бізнес-секції була змога обговорити найкритичніші питання галузі — відкриття ринку землі, держдотації, екологічні перипетії.

Ситуації з АЧС в Україні та шляхам її подолання присвятили Круглий стіл «Коли ситуація з АЧС Стане в Україні контрольованою?». До обговорення долучилися представники профільних органів, зокрема Держпродспоживслужби, ФАО та ЄБРР, а також вітчизняні свинарі.

Від виробників виступив Андрій Талама, очільник ТОВ «Галичина-Захід»:

«Перша зона ризику – людський фактор, друга зона ризику – транспорт, який може привести вірус на господарство. Тому наше підприємство запровадило методику пропалювання скотовозів».

Артур Лоза у своїй презентації «Свинарський бізнес в Україні: „заморожувати“ чи розвивати?» зазначив:

«Не зважаючи на важкий 2016-й та "чистку" серед дрібних та неефективних виробників, наслідки яких відчутні нині, перспективи в галузі свинарства в Україні є. Вони обумовлені як потенціалом розвитку внутрішнього ринку, так і зростанням "зацікавленості" окремих країн у імпорті свинини».

Вперше під час конгресу відбулася відверта розмова виробників і переробників свинини. Спеціально організований круглий стіл ««Цінові гойдалки»» та інші нюанси кооперації свинарів та м'ясопереробників» став майданчиком для вирішення ключового питання співпраці — ціни на живець.

Олександра Бондарська, аналітик Асоціації «Свинарі України» презентувала результати українського бенчмаркінгу — управлінського інструменту, який уже давно використовують у світі та глобальному свинарстві загалом.

«Якщо порівняти результати проведеного бенчмаркінгу з усередненими виробничими показниками по виробниках Данії, Нідерландів, Франції, Чехії, Сербії та деяких інших країн, можна відзначити, що вітчизняне свинарство за показниками збереженості на всіх етапах виробництва, приростів та кількості відлучених поросят знаходиться на рівні з європейським колегами, а окремі з них — мають навіть кращі результати роботи».

«Кипіла» робота і під час двох вузькоспеціалізованих секцій — Технологічної та Ветеринарної. Вітчизняні та міжнародні експерти ділилися знаннями та досвідом. Мова йшла про годівлю, менеджмент, вентиляцію, ерадикацію РРСС, ЕДС тощо — всі ті аспекти, успішно керуючи якими можна суттєво покращити результати свого господарства.

Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар