Интернет реклама УБС

07.05.18

«ПРОЩАВАЙ, СЛОВО!..»

04.05 – 22.05.2018
4 травня 2018 року у столичному виставковому центрі «Музей історії Києва» за підтримки культурно-мистецької фундації Brovdi Art відкрився колективний проект сучасного закарпатського мистецтва під назвою «Прощавай, Слово!..». У ньому беруть участь художники, які представляють напрями сучасного мистецтва найзахіднішого регіону України, а саме: Габріел Булеца, Андрій і Олеся Возницькі, Владислав Габда, Владислав Горбунов, Роберт Довганич, Віктор Дьомін, Василь Кадар, Павло Керестей, Павло Ковач, Беата Корн, Віктор Мельничук, Іштван Молнар, Іван Небесник, Володимир Павлишин, Ната Попова, Едуард Приходько, Олег Сусленко, Тарас Табака, Емма Тремба, Руслан Тремба, Олег Токарь, Михайло Ходанич, Володимир Черепаня, Дмитро Фесенко.

«Прощавай, Слово!…» – проект, що стосується питань еволюційних процесів як у рамках традиційної школи, так і за її межами. Дискурс між комунікацією та інформацією, практика усамітнення та відмова від менторства, рух у напрямі нової чуттєвості в контексті глобальних мереж – основна тема творчого дослідження.

Зміни, що відбуваються протягом останніх десятиліть у закарпатському мистецтві, впливають на його сучасне обличчя та сферу уваги. Непростий історичний досвід прикордонних територій та когнітивних дисонансів, пережитих за роки незалежності разом із країною, став основою для відстороненого споглядання світу, недовіри до слова, усвідомленого прискіпливого розмежування між інформацією та комунікацією, яким мистецтво підпорядковане у принципі.

Як відзначає автор ідеї та куратор проекту Тарас Табака, колективний досвід усамітнення, критичний погляд на специфіку українського мейнстріму та відмова від декларативних спекуляцій сформували назву цього проекту. «Можливо, в чомусь провокативну, але не позбавлену підстав із позиції думок, що витають у повітрі теоретичних дискурсів сучасного мистецтва. Не слід забувати, що мистецтво не може виправдати наших очікувань у прогнозах майбутнього в силу власної фрагментарності та суб’єктивної природи феномену – того, що «проявляє себе іншим чином». Воно лише констатує та відображає рух у його напрямку в умовах даності», – вважає автор ідеї.

В експозиції представлено живопис, графіку, фотографії та інсталяції.

Немає коментарів:

Дописати коментар