Интернет реклама УБС

23.06.18

Володимир Омелян представив Національну транспортну стратегію до 2030 року «Drive Ukraine 2030»

 
 
30 травня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Національну транспортну стратегію України до 2030 року «Drive Ukraine 2030». Над документом працювала команда Міністерства інфраструктури України спільно із провідними європейськими експертами в галузі транспорту за підтримки представництва ЄС в Україні та Європейської Комісії. 21 червня 2018 року відбулась презентація Національної транспортної стратегії України у Києві.

У заході взяв участь віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, Голова фракції «Народний Фронт» в парламенті Максим Бурбак, Керівник проекту AASIST Жером Бльошо, народні депутати України, представники дипломатичного корпусу, очільники «Укрпошти», «Укравтодору», «Укрзалізниці», Адміністрації морських портів України, члени Команди підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури, представники громадськості та медіа.

Презентуючи Національну транспортну стратегію, Володимир Омелян наголосив, що тільки амбітні плани і «велика інфраструктурна революція» можуть дати Україні нову якість: «Побудова модерної держави вимагає модерного підходу. Стратегія 2030 – це не тільки про транспорт. Стратегія 2030 – про модерну Україну, про розвинену сильну державу, про людей, для яких ми створили найкраще. Інфраструктурний прорив – це створення нової реальності, а не ремонт старої. Національна стратегія-2030 Drive Ukraine – драйвер економічних та соціальних перетворень в Україні. Створення України майбутнього. Drive Ukraine 2030 – перетворення України на розвинену, високотехнологічну та інноваційну країну завдяки розвитку сфери транспорту та інфраструктури, застосування новітніх технологій. Drive Ukraine 2030 – цифрова інфраструктура, безпека на транспорті, безпілотні автомобілі, транспортні коридори, єдина транспортна та інфраструктурна мережа з Європейським Союзом».

За словами Міністра інфраструктури, «Drive Ukraine 2030» передбачає:

    10 нових автобанів
    Понад 100 комплексів автоматичного вагового контролю
    10 годин – середній час перетину України з Півдня на Північ і з Заходу на Схід
    0 – дитяча смертність на автошляхах, зменшення травматизму на автошляхах на 90%, 35 млрд гривень з  Дорожнього фонду на безпеку
    Міжнародні автобани: Go Highway, Via Carpatia, продовження Одеса-Рені до Греції. А також розвиток внутрішніх напрямків: Львів-Київ-Харків-Донецьк, Київ-Керч, Полтава-Дніпро.
    Повну відмову від «маршруток». Вільний ринок торпедує перехід до комфортабельних неолайнерів
    50 -  працюючих аеропортів
    1 година – середній час, який займає дорога до аеропорту з будь-якої точки України
    50% населення, яке літає
    Генерація пасажиропотоку регіональними аеропортами (наразі 98% пасажиропотоку припадає на 7 аеропортів)
    Від 50% - частка low-cost сегменту в авіапревезеннях
    36 млн пасажирів на рік – пасажиропотік аеропорту «Бориспіль». Передбачає 6 об’єднаних терміналів та реконструкцію другої злітно-посадкової смуги
    3,5 млн пасажирів на рік –  пасажиропотік аеропорту «Львів»
    Розширення географії польотів (350 напрямків для польотів з усіх аеропортів України)
    Вільна конкуренція на залізниці. Інфраструктура і залізничне полотно належать державі. Рухомий склад, локомотиви – як в державній, так і в приватній власності.
    Передбачено спільне виробництво рухомого складу на основі співпраці Укрзалізниці з Крюківським вагонобудівним заводом та світовими компаніями: General Electric, Bombardier, Greenbrier та ін.
    За умови успішної співпраці до 2030 року можна замінити 100% локомотивів та оновити вагонний парк на 100%.
    150 км/год – середня швидкість залізниці
    На сполученні Київ-Одеса, Київ-Львів, Київ-Харків, Київ-Дніпро має бути замінена колія на колію європейського стандарту
    Ці кроки дадуть можливість вивести Укрзалізницю в топ-5 залізниць світу за фінансовими показниками
    Україна – хаб між Європою та Азією. Україна може серйозно заявити про себе як учасник проекту Нового шовкового шляху, для чого потрібен прозорий і ефективний механізм оформлення митних вантажів, якісна система залізничних і автомобільних магістралей.
    Морське «єдине вікно» в усіх українських портах (інформаційна система, що дасть можливість впорядковано збирати і аналізувати дані про судна). Усунення корупційної складової. Низькі тарифи. Комфортна логістика.
    30% - частка вантажу, який обслуговують українські порти, у чорноморському басейні.
    Українські порти у рейтингу ТОП100 найбільших портів світу.
    50 млн тонн на рік – перевезення вантажів Дніпром та іншими річками.
    Оновлена «Укрпошта»: понад 70% - частка на ринку поштових послуг.
    Hyperloop в Україні. Територією України можуть пройти 5 з 11 глобальних гілок надшвидкісного наземного транспорту Hyperloop, з яких три прокреслені через Київ.
    60 млрд доларів – обсяг інвестицій у транспортну сферу
    Інтеграція України у світову економіку та технологічний стрибок у сфері інфраструктури можливі шляхом залучення Світових компаній до України: Hutchison Ports, DP World, General Electric, Bombardier, Tesla, Ryanair.
    Будівництво в Україні Tesla Gigafactory з виробництва акумуляторних батарей та сонячних панелей.
    Імплементація Угоди про Асоціацію з ЄС – схвалення та виконання пакету інфраструктурного законодавства, виконання директив ЄС
    Smart Country. Smart-roads: будівництво інтелектуальних доріг для руху безпілотного транспорту, истема контролю трафіку (використання Big Data), Smart-road: пілотна дорога, що генерує електроенергію.
    Єдиний квиток: 1 квиток для всіх видів транспорту
    Від 50% - частка електрокарів у продажу автомобілів
    100% - весь громадський транспорт електричний
    2 заводи з виробництва електрокарів та батарей
    Потужності, що виробляють: вантажівки, літаки, мсорські та річкові судна на електричній тязі

Володимир Омелян подякував членам Кабінету Міністрів України, парламенту, представникам Європейського Союзу в Україні за спільну командну роботу і висловив сподівання на подальшу успішну співпрацю в рамках реалізації року «Drive Ukraine 2030».

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон позитивно відзначив роботу Міністерства і всього Уряду над розробкою і схваленням Стратегії: «Ми впоралися з завданням величезного значення – розробили і схвалили Національну транспортну стратегію до 2030 року. Ми маємо програмний документ, який визначає цілі і завдання перед усіма, хто працює у сфері інфраструктури. Наступний крок – її успішна реалізація. Міністерство інфраструктури має в цьому повну підтримку Уряду».

Голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі запевнив присутніх у підтримці України з боку ЄС в реалізації Стратегії: «Національна транспортна стратегія України - це тисячі годин часу справжньої роботи. Європейський Союз підтримує вас у імплементації цієї дуже амбітної стратегії, тому що ми всі впевнені, мої колеги і я, що це те, що ви дійсно можете здійснити у цій важливій галузі. Під час написання документу Міністерство інфраструктури було у тісній співпраці із всіма іншими міністерствами, ви консультувались із компаніями, промисловістю, громадськістю. Ви були у тісному зв’язку з міжнародною спільнотою, міжнародними фінансовими інституціями. Ми знаємо, що на базі всіх цих консультацій, ви прийняли всі зауваження від всіх зацікавлених сторін, і це є гарантією того, що це вірний документ. І на базі цього документу ми можемо розвивати ефективну кооперацію зі всіма зацікавленими сторонами. Ми також вважаємо, і це дуже важливо, що розвиток транспортного сектору – це передумова для поліпшення економічного конкурентного середовища. Без поліпшення транспортного сектору неможливий прогрес в багатьох галузях економіки. У стратегії є багато опорних моментів - це те, що ми можемо зробити для вдосконалення регуляторного середовища, що ми можемо зробити для того, щоб модернізувати інфраструктуру. Що стосується регуляторного середовища  - ви у повній гармонії із Угодою про асоціацію України з ЄС. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і це зобов’язання України адаптувати українське законодавство до європейського. І якщо ви спроможетесь це зробити прозоро і без перешкод, через деякий час ви будете у повній мірі інтегровані в транспортну систему ЄС».

Немає коментарів:

Дописати коментар