Интернет реклама УБС

02.05.19

В Японії 30 квітня проходив ритуал зречення імператора Акіхіто престолу

https://socportal.info/media/contentimages/ee95cc87f181f0aa.jpg
Імператор Нарухіто

Автор: І. Сірко 
Церемонія зречення пройшла в імператорському палаці. Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе виголосив промову і подякував 85-річному імператору. Сам Акіхіто виступив з останнім словом,
Імператор офіційно поклав край 30-річній ері Хейсей – «Досягнутий мир». Він більше не буде виконувати ніяких офіційних обов’язків. Акіхіто навіть не буде присутній 1 травня на ритуалах щодо вступу на престол свого старшого сина Нарухіто, щоб не заважати новому, 126-му імператору Японії. Зі сходженням на престол 59-річного Нарухіто почнеться ера «Рейва» (令和) – «Порядок і гармонія».
У 2017 році японський імператор Акіхіто оголосив, що зречеться престолу 30 квітня 2019 року. Він пояснив це станом здоров’я.
Після того парламент Японії ухвалив законопроект, що дозволяє імператору зректися трону.
В історії імператорської Японії вже були факти зречення престолу, але востаннє – 200 років тому.
За конституцією Японії 1947 року, імператор має вкрай церемонійні функції як «символ держави і єдності народу». Деякі державницькі функції, зазвичай притаманні головам держави, на кшталт підпису законів, розпуску і призначення виборів парламенту, присвоєння державних нагород чи прийняття іноземних представників, імператор Японії виконує тільки за рішенням уряду або парламенту і не має права самостійного рішення.

Брат Нарухіто, принц Фуміхіто, буде наступником трону, за ним у черзі на престол - племінник нового імператора, 12-річний принц Хісахіто.
Чому японська монархія важлива?

Це найстаріша спадкова монархія в світі. Згідно з легендами, японські монархи правили ще в 600-му році до нашої ери.

Раніше японських імператорів вважали богами, але імператор Хірохіто - дід Нарухіто - публічно відмовився від свого божественного статусу в кінці Другої світової війни, в рамках капітуляції Японії.

Роль монарха переглянув імператор Акіхіто, який допоміг відновити репутацію Японії після війни.


Немає коментарів:

Дописати коментар