Ось поради, як розмовляти з підлітком:
Почніть проводити більше часу разом. Придумайте сімейну традицію де ви будете разом спілкуватися сім'єю. Похід в кіно щосуботи, в кафе або на природу. Так ви встановите зв'язок між підлітком і вами і плюс гарний час з сім'єю;
Не варто розмовляти з дитиною, коли ви самі злі або в поганому настрої. Заспокойтеся, а вже після в доброму гуморі встановлюйте контакт;
Якщо засуджувати дітей, яких не будуть постійно лаяти і набридати повчаннями, то і їм стане набагато приємніше ділитися з нами своїми переживаннями. Не критикуйте рожевий колір волосся чи рваний одяг з дирками. Шукайте схожі інтереси, не треба критикувати. Треба знайти теми, які можна обговорити без істерик і криків.
Якщо підліток почав щось розповідати, він хоче, щоб ви його зрозуміли. Тому зосередьтеся на дитині, встановіть контакт, відкладіть мобільний, отсядьте від ноута.Просто перетворитеся на слух.
Головне правило спілкування з підлітками - намагайтеся побачити в ньому кращі якості. Перед вами людина, яка вважає себе повноцінним дорослим і очікує відповідного шанобливого ставлення до себе. Вона внутрішньо шукає розуміння і прийняття і готова до співпраці, якщо це прийняття отримає. В одній книзі зазначається: «Підлітку дуже важливо бути видатним, у тому числі у відносинах з батьками. Тому якщо ви переходите на армрестлінг, то підліток буде перемагати будь-якою ціною.» (Дорослішаємо з підлітком. Виховання батьків).
Діти, у яких є обов'язки по дому, вважають себе значущими в сім'ї. Виконання своїх обов'язків вони сприймають як досягнення.
Показуйте і говоріть дітям, що ви їх любите. Слова такі як "я тебе люблю" сприяють тому, що дитина бачить себе в позитивному світлі, приймає себе.
Немає коментарів:
Дописати коментар