Интернет реклама УБС

24.12.21

Які новорічні свята полюбляють українці?


Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування на тему улюблених новорічних свят українців. Згідно результатів дослідження, найулюбленішими новорічними святами українців є Різдво (49%) і Новий рік (37%). День Святого Миколая обрали 6%, Старий Новий рік – 4%. Жодне з цих новорічних свят не люблять 2%. 

З кожним роком кількість прихильників святкування Нового року зменшується, натомість Різдва – збільшується. Здебільшого перевагу Новому року надають жителі Сходу і Півдня, молодь і чоловіки. Різдво значно частіше обирали на Заході, люди середнього і старшого віку, жінки, а також віруючі ПЦУ та греко-католики. А от мешканці центральних регіонів України ці два свята люблять однаково. 

Щодо Різдва, то 4% святкують його 25 грудня, тоді як 71% – 7 січня. Водночас, 18% українців святкують Різдво двічі (25 грудня і 7 січня) і їх кількість за рік дещо зросла. Лише 6% не святкують Різдво взагалі (найбільше таких серед молоді та мешканців Півдня, Сходу). 

Актуальне на даний момент питання щодо перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня підтримало 26% українців, 58% респондентів проти, ще 15% зазначили, що їм байдуже це питання і 1% – не змогли відповісти. Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході і в Києві. Дещо більше підтримують цю ініціативу опитані середнього й старшого віку, а також греко-католики.

Опитування проводили в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Аудиторія: українці віком від 18 років і старші. 

Джерело: Соціологічна група «Рейтинг»

Юлія Кишковська

Немає коментарів:

Дописати коментар