Интернет реклама УБС

27.10.23

USAID та IREX відновлюватиме доступ до формальної та неформальної освіти


   23 жовтня 2023 року Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп та директорка організації IREX в Україні Мехрі Дракман зустрілися з Оксеном Лісовим, міністром освіти та науки України, та представниками українських організацій.
   Під час зустрічі Міністерство освіти та науки України поділилося стратегією та баченням реформування освіти, а представники USAID анонсували старт нового напрямку з відновлення доступу до освіти в межах програми “Мріємо та діємо”.
   У результаті постійних обстрілів та бомбардувань за час повномасштабного вторгнення суттєвої руйнації зазнали тисячі закладів освіти. Відповідно до даних, оприлюднених у січні 2023 року Міністерством освіти та науки України, пошкоджено понад 3000 шкіл, а більше 400 повністю зруйновані. У дітей та молоді відібрали можливість навчатися та розвиватися. Окрім викликів інфраструктурних руйнувань, Міністерство освіти та науки працює над переосмисленням радянських шкільних просторів та створенням людиноцентричного сучасного освітнього середовища.  
   «Для нас важливо не лише відбудувати стіни, але і наповнити їх новими сенсами. Інноваційність, людиноцентричність та безперервний розвиток - ті цінності, на яких має стояти українська освіта. Відновлення інфраструктури, безперечно, важливе. Особливо, коли йдеться про очне або змішане навчання. Проте це лише частина масштабної роботи. Ми націлені не лише модернізувати освітні простори, але й поліпшити якість освіти, щоб відповідати вимогам сучасності», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
Молодь у короткостроковій та довгостроковій перспективах відіграє вирішальну роль у соціальному та економічному відновленні України, тому інвестування у молодь зараз є надважливим завданням для демократичного майбутнього та європейської інтеграції. 
Вже протягом трьох років програма USAID “Мріємо та діємо”, яка втілюється IREX, керуючися принципом “Позитивний розвиток молоді”, працює над розширенням економічних можливостей через молодіжні інновації, підприємництво та готовність до розвитку кар'єри, підвищує громадянську активність молоді - залучає до волонтерства, посилює потенціал молоді бути рушійною силою українського плюралізму та розбудови поваги до різноманітності, а робота над дослідженнями та вивчення даних сприяє формуванню ефективних та стійких змін у молодіжній політиці.
   «В той час, як світові освітні системи оговтуються від наслідків пандемії СOVID-19, система освіти України стикнулася ще й з безпрецедентними викликами, спричиненими повномасштабним вторгнення Росії в Україну. Право на освіту є одним із базових прав людини. Без доступу до освіти молодь не може повноцінно набувати необхідних знань та навичок для реалізації свого потенціалу та розкриття талантів. Освіта формує фундамент, тому критично важливо зробити все можливе, щоб українські діти та молодь повернули собі цю основу, яка слугуватиме їм опорою протягом життя», — зазначила Мехрі Дракман, директорка IREX в Україні.
   Щоб допомогти Україні подолати виклики в освіті, USAID надасть додаткову підтримку аби відновлювати та покращити доступу до формальних та неформальних освітніх і навчальних можливостей.
В межах цього напрямку  програма IREX  співпрацюватиме з освітньою фундацією GoGlobal та міжнародним благодійним фондом savED. 
   «USAID розуміє, що повернення молоді до навчання є критично важливим кроком у відновленні нормального життя після місяців війни та років пандемії COVID-19. Саме тому програма USAID  «Мріємо та діємо» розширить свою підтримку українських партнерів системи освіти встановленням модульних освітніх центрів у постраждалих громадах, розробкою та впровадженням програм надолуження освітніх втрат, розширенням спроможності закладів освіти використовувати сучасні технології та цифрові рішення в освітньому процесі, а також запустить комплексні програми професійного розвитку вчителів та психосоціальної підтримки», — повідомив Джеймс Хоуп, Директор Місії USAID в Україні.
***
   Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.Леонід Русич

Немає коментарів:

Дописати коментар