Интернет реклама УБС

10.12.24

Підтримка у важкі часи: Європейський Союз допомагає гуманітарним галузям України


  3-4 грудня 2024 року відбувся престур до Полтави, с. Абазівки та м. Решетилівки (Полтавська обл.), організований в межах Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє».

  В престурі взяли участь в. о. Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, Голова Регіонального центру Східної Європи Європейського інвестиційного банку Крістіна Мікулова, представники ПРООН. Учасники відвідали, що були створені, відновлені або модернізовані в межах профільних проектів та програм ЄС.   
  Полтавщина була обрана як один з кращих і масштабних регіональних прикладів демонстрації конкретних результатів потужної та системної підтримки Євросоюзом  освіти та молодіжної сфери, сталість проектів ЄС, започаткованих до початку бойових дій, їх розширення та масштабування попри воєнний час і інформування про нові можливості для навчання й розвитку.
  Протягом престуру було відвідано сім різнопланових локацій. Також в цей час в одному зі скверів Полтави була проведена виставка про комунікаційну кампанію ЄС.
  Перша зустріч в рамках туру пройшла в Молодіжному просторі, створеному 4 березня 2024 року на базі Центра культури та дозвілля Полтави, що веде свою історію з Полтавського міського Будинку культури, заснованого 1957 року. Ініціатива створення центру виникла на молодіжному Ідеятоні «#Solve_IT» за підтримки ЄС та ПРООН. Раніше тут був зал засідань, а зараз, як зазначила координатор Молодіжного простору Олена Стрілець, «живе приміщення і це тішить». З моменту відкриття у Просторі вже відбулось більше 100 різнопланових заходів. Їх відвідають понад 200 учасників в місяць. Простір функціонує у форматі вільного доступу – при потребі провести захід треба лише обрати бажаний час і заповнити відповідну гул-форму. Представники молоді, що були присутні на зустрічі, зазначили, що у Просторі наразі створюється основа всіх молодіжних проектів у місті.                                                           Аналітик із залучення молоді ПРООН Дмитро Томенко наголосив про важливість функціонування Простору – «щоб молодіжні організації в регіоні не померли». ПРООН надала допомогу в облаштуванні приміщення центру меблями та обладнанням на суму 4000 доларів США. 300 тисяч гривень на ремонт приміщення було виділено з державного бюджету області. 
  Наступною локацією туру став університет «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка». На електронному табло фасаду центрального історичного корпусу університету був висвітлений напис «Вітаємо представників ЄС та ЄІБ!». Університет є одним з обраних закладів вищої освіти в рамках 1 фази проекту ЄІБ «Вища освіта України» (UHE), спрямованого на енергоефективну модернізацію будівель (роботи вже ведуться з 2023 року і частково завершені) за підтримки Європейського інвестиційного банку, а також має 4 модулі напряму «Жана Моне», впроваджені в навчальний процес, та низку студентів/викладачів, які брали участь у програмах «Еразмус+». Учасники престуру мали змогу оглянути енергомодернізацію перших двох будівель: навчального корпусу та гуртожитку. Товщинна утеплення стін склала 15 сантиметрів, і до 4 метрів вглиб фундаменту. Крім огляду об’єктів відбулась зустріч з керівництвом і студентами університету, які скористалися підтримкою ЄС. Заступник Полтавської ОВА зазначив, що «у нас надзвичайно великі освітні втрати», тому підтримка ЄС вищої школи України і участь студентів у європейських освітніх програмах є надважливою. Ректор університету Володимир Онищенко вручив подяку від університету в. о. Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло.
  Після відвідин університету в конференц-залі «Прем’єр Готель Палаццо» відбулась зустріч з колективом і студентами двічі релокованого Луганського університету та з представниками євроклубів «Petroleum Hub» та «New Star». Євроклуб – це неформальне об’єднання молоді на чолі з координатором, метою якого є вивчення та поширення європейських цінностей під час різноманітних позакласних заходів. Він допомагає дізнатися більше про ЄС та процес європейської інтеграції в Україні. Загалом в Україні понад 400 євроклубів. Євроклуб «Petroleum Hub» був створений у січні 2022 року на базі Коледжу нафти і газу університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка». Євроклуб «New Star» створений на початку 2024 року на базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка».
  4 грудня розпочався з зустрічі з учнями та педагогами у ЗОШ села Абазівка Полтавської області, підтримуваної проектом  ЄС «eTwinning» – програми, що започаткована у 2005 році як платформа для спільноти освітян та розвитку співпраці у сфері освіти. По програмі «eTwinning» в Полтавській області зареєстровано 71 навчальний заклад. Школа нараховує 130 учнів і 17 вчителів, має дев’ять класів І-ІІІ ступенів, проте немає власної спортзали, і в холодну пору року діти займаються в коридорі. Відбулась зустріч з «eTwinners» (вчителями) та учнями 3 класу. Діти презентували власні проекти, які отримали європейські нагороди в рамках програми «eTwinning»: комунікацію з учнями турецьких шкіл, екологічне виховання та навіть святкування Хелловіна. Отримавши подарунки від прес-аташе представництва ЄС Ніколо Гаспаріні, зі свого боку діти також не залишили без подарунків жодного учасника туру, подарувавши власноруч зроблених янголів з побажаннями.
  Після того відбувся переїзд до міста Решетилівка Полтавської області.
Першим об’єктом відвідин у Решетилівці став спортивно-реабілітаційний комплекс «Колос» для молоді з інвалідністю, реконструйованому за підтримки ЄС в партнерстві з ЄІБ та за технічної підтримки ПРООН. В «Колосі» також тренуються члени 4 національних збірних України з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту, що постійно займають призові місця, зокрема з карате та волейболу сидячі, т. т. адаптивні спортсмени. Учасники туру мали змогу оглянути власне реконструйований СК (роботи профінансовано кредиту ЄІБ у розмірі 930000 євро та співфінансуванню 220000 євро від Полтавської області), гуртожиток для спортсменів (45 мільйонів гривень) та початок 2 черги реконструкції СК «Колос» – стадіон (майже 93 мільйонів гривень). Для учасників туру відбулись показові відпрацювання до Чемпіонату світу з карате.
  Фінальною інституцією у рамках туру став Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І. Г. Боровенського. Ліцей веде свою історію з 1985 року, і створений на базі СПТУ № 52. У ліцеї навчається 510 учнів і працює 51 педагог. Ліцей отримує допомогу через програму ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». В межах цієї програми ліцей отримав комбайн, 2 трактори "Changfa", автобус, 3 вантажівки, 3 жатки, 2 сівалки та іншу сільськогосподарську техніку (загалом 15 одиниць) на загальну суму 800000 євро. Як зазначила директор ліцею Ніла Спільна, завдяки цій техніці вперше з 1990 року у ліцеї відбувся конкурсний відбір на спеціальність «Тракторист». Учасники престуру переїхали на учбову площадку ліцею, що має автобазу з майстернями і 41 гектар власних учбових земель (з них зокрема 2 гектари саду), де мали змогу оглянути вище перелічену техніку а також сучасний агродрон.
 Завершився престур неформальним відвідуванням Державної установи «Всеукраїнський центр вишивки та килимарства» Міністерстві культури України. Директор Центру, Заслужений майстер народної творчості України Надія Вакуленко провела для учасників туру екскурсію центром і зазначила, що Решетилівка є світовим центром унікальної вишивки «білим по білому», що подано на нематеріальну Спадщину ЮНЕСКО. 
 Редакція висловлює подяку медіаексперту комунікаційної кампанії Тетяні Вороніній та команді «CEU4U» за сприяння і допомогу участі в престурі. 
 Фото – Представництво Європейського Союзу в Україні.




Немає коментарів:

Дописати коментар