Интернет реклама УБС

14.12.24

Новорічні традиції різних країн світу

Авторка:

Юлія Ясерова

Кожна країна святкує Новий Рік по-різному, проте усіх об'єднує одне : Новорічні свята дарують відчуття магії, справжньої казки та очікування чогось нового!

Новий рік в Україні


Хто, як не українці полюбляє Новий рік?

Саме в Україні приділяється багато уваги для прикрашання будинку, закупівлі подарунків і готуванні святкових страв, а прикрашання ялинки - справжній ритуал для кожної родини.

Варто зазначити, що предки українців святкували настання нового року 1 березня.

Вважалося, що Новий рік – це пробудження природи, зародження нового життя та початок землеробських робіт.

Вечір напередодні Нового року називали Щедрим через те, що він був надзвичайно багатим та різноманітним: м'ясне, кутя, ковбаси, холодець, смачні вареники та низка інших традиційних страв. 

Також напередодні Нового року серед дівчат були дуже поширені ворожіння на долю, а також і на судженого.

У наш час багато стародавніх традицій відійшли на задній план, тепер народ відвідує святкові ярмарки, новорічні локації, влаштовують родинні застілля та зустрічаються з друзями.


Новий рік в США


У США новорічне свято традиційно святкується з меншим розмахом, ніж Різдво. Зазвичай Новий рік американці зустрічають в колі друзів і, значно рідше, з сім'єю. Напередодні Нового року влаштовують паради, футбольні матчі і подібні видовищні заходи.

Звичайно ж, найяскравішим і популярним святкуванням Нового року можна назвати заходи на Таймс-сквер у Нью-Йорку. Сюди з'їжджаються тисячі жителів США і туристів з різних країн.

У символіці американського Нового року центральне місце займає зображення немовляти в підгузку, яке символізує оновлення та початок нового. Вважається, що за рік немовля дорослішає, передаючи свої функції наступному немовляті до наступного Нового року.

Водночас, для американців Новий рік не сповнений символізму : вони не вдягаються в кольори прийдешнього року за китайским календарем та й взагалі не цікавляться, яка тварина буде символом.

Також в Америці популярно давати собі так звані New Year's Resolutions, тобто новорічні обіцянки. 


Новий Рік в Англії


В Англії прийнято на Новий рік розігрувати п'єси для дітей по сюжетам старовинних англійських казок. Лорд Безладдя веде за собою веселу карнавальну ходу, в якій беруть участь казкові персонажі.

Всю новорічну ніч вуличні торговці продають іграшки, свистульки, пищалки, маски, повітряні кулі.

Саме в Англії виник звичай обмінюватися на Новий рік вітальними листівками.

Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які принесе їм Санта Клаус, а в черевики кладуть сіно - частування для ослика. Про прихід Нового року сповіщає дзвін. Щоправда дзвонити він починає трохи раніше півночі і робить це "пошепки" - ковдра, якою він укутаний, заважає йому продемонструвати всю міць. Але рівно о дванадцятій дзвоники роздягають, і вони починають голосно дзвонити на честь Нового року.

В ці хвилини закохані, щоб не розлучатися наступного року, повинні поцілуватися під гілкою омели, яка вважається магічним деревом.

В англійських будинках до новорічного столу подають індичку з каштанами та смаженою картоплею під соусом, а також тушковану брюссельську капусту з м'ясними пирігами, після чого йдуть пудинг, солодощі, фрукти.


Новий рік і Китаї


Китайський Новий рік святкується між 17 січня та 19 лютого, під час молодика.  Вуличні процесії - найцікавіша частина свята.

Тисячі ліхтариків запалюються під час процесій, щоб висвітлити шлях у Новий рік.  Китайці вважають, що Новий рік оточений злими духами.Тому вони відлякують їх хлопавками та петардами.

Іноді китайці заклеюють вікна та двері папером, щоб не впускати злих духів.  Новий рік у Китаї – свято строго сімейне, і кожен китаєць прагне провести його у колі рідних. Увечері останнього дня року кожна сім'я у повному складі збирається у вітальні на святкову вечерю. Після закінчення трапези ніхто не лягав спати, щоб не прогаяти своє майбутнє щастя.


Новий рік в Німеччині


У Німеччині традиційний новорічний стіл теж насичений різноманітними частуваннями, але на перший план виходять келихи з шампанським. Усі члени сім'ї збираються разом у колі друзів, щоб весело провести час. 

Головна подія - феєрверк опівночі. Столи наповнюються вогниками і свічками, створюючи дивовижне світіння в останні миті року, що минає.

День перед Новим роком називають Silvester на честь Папи Римського Сильвестра I, який помер 31 грудня 335 року. За переказами, невіруючі люди неодноразово давилися в його присутності риб’ячими кістками. Тому забобонні люди 31 грудня уникають риби або ласують нею з особливою обережністю.

Оскільки Сильвестр і наближення Нового року пов’язані зі щастям, ви можете принести радість своїм близьким особам, подарувавши їм порцію щастя. Маленькі символи щастя, такі як свинка-скарбничка, комінчик, чотирилисник, або навіть лотерейні квитки, є популярними подарунками.

Немає коментарів:

Дописати коментар