Интернет реклама УБС

21.04.25

Екосвідомість: що може зробити кожен українець для довкілля

Авторка: Анна Патер


   Щорічно згідно Указу Президента ( від 6 серпня 1998 р.) 19 квітня в Україні відзначається День навколишнього середовища (День довкілля). Як нагадування громадськості бути свідомими щодо екологічних проблем та дбати про природу з простими щоденними діями.

   На жаль, війна посприяла розвитку екологічної кризи в Україні, постійні обстріли агресора призвели до викиду великої кількості шкідливих хімічних речовин, що уразили не лише повітря, а й ґрунт та воду. Враховуючи всі обставини українцям як ніколи раніше потрібно зменшити тиск на довкілля, де ми це можемо контролювати. Збереження навколишнього середовища зараз― це не лише турботу про природу, а й внесок у майбутнє держави. 

Шість порад, що допоможуть зробити ваш простір екологічним: 

Уникнення імпульсивних покупок

   У сучасному світі, де маркетинговий тиск, що раз більшає, клієнти часто здійснюють раптові покупки, без реальних потреб. Проте, ефект від миттєвого дофаміну під час онлайн-шопінгу розвіюється після отримання посилки, що не відповідає очікуванням. Лише одна упаковка значною мірою сприяє викидню CO2, не згадуючи вже про виробництво, склад та відходи замовленого товару, що іноді й зовсім неможливо переробити. Відмова від зайвого― це про свідомий вибір, про збереження коштів та стале майбутнє. Варто лише зупинитись перед кнопкою «купити» й запитати себе: чи  мені це справді потрібно?

Купуйте продукти без упаковки

   Полиці супермаркетів заповнені товарами, що ніби борються за кожен погляд покупців. Приваблива упаковка― це не лише про обличчя бренду, а й про успіх. Проте, часто виробники нехтують екологією на противагу яскравому дизайну. Такі токсичні хімікати як полістирол, полівініхлорид, полікарбонат і меламін можуть додаватись до виготовлення пластикових упаковок. Одноразова упаковка для нас― десятиліття розкладу для природи. Обравши сталих виробників, що використовують скляні тарі та паперові обгортки― ти не лише дбаєш про планету, а й зменшуєш кількість сміття у власному домі.

Власна пляшка для води

   Щоденна звичка― брати з собою воду виходячи з дому― здається дрібницею, але насправді має великий вплив як на здоров’я, так і на екологію. Щоразу, коли ми наповнюємо пляшку води, ми уникаємо покупки води в пластику, а отже― зменшуємо кількість сміття. Багаторазова пляшка― це не лише екологічно, а й про зручність та економію. Кожен може знайти варіант, який йому до вподоби: металеві, скляні, термостійкі та інші пляшки, що стильно підкреслюють вашу екосвідомість.

Більше ходіть пішки або користуйтесь велосипедом

   Головна причина чому варто ходити пішки або використовувати велосипед― це не економія, коли ціни на паливо є зросли, а турбота про довкілля та власне здоров’я. Парникові гази через транспорт є головним джерелом зміни клімату. Зменшивши кількість поїздок, ми робимо внесок у чисте повітря. Піша прогулянка та велосипед― доступний та ефективний спосіб зміцнити імунітет, покращити настрій та самопочуття. Маленькими кроками ― до великих змін.

Альтернатива миючим засобам та одноразовим серветкам

   Звичайні пластикові та синтетичні губки для посуду, починають пахнути через тиждень втрачаючи свою привабливість. Швидкозношуваний матеріал не лише накопичує бактерії, а й через короткий час потрапляє у смітник, де надто довго розкладається. Натомість варто звернути увагу на багаторазові альтернативи: в’язані або гачковані мочалки з натуральних матеріалів. Ще одна на перший погляд зручна дрібничка― одноразові серветки, що насправді є великим джерелом сміття, що майже не піддається переробці. Використовуйте бавовняні ганчірки, серветки з мікрофібри або лляні рушники, які можна прати. Зробіть свій дім безпечнішим для здоров’я.

Використовуйте свій голос

   Турбота про довкілля― це не лише те, що ми робимо вдома, а й про те, які цінності ми підтримуємо у суспільстві. Обговорюйте проблеми з родиною, друзями та навіть сусідами. Діліться і підіймайте питання в соціальних мережах, кожна активність― це новий досвід, що може надихнути інших. Підтримуйте екологічні ініціативи й проєкти. Звертайтесь з пропозиціями до місцевої влади щодо сортування сміття та озеленення вулиць. Усі зміни починаються з однієї іскри, одного голосу, який говорить й робить правильні речі. Саме так суспільство розвивається.

День довкілля― чудова нагода згадати, що планета починається з порога нашого дому!

Немає коментарів:

Дописати коментар