Интернет реклама УБС

23.05.18

100-річчя Молодого театру

Київський академічний Молодий театр, який відзначає своє 100-річчя, - один з кращих театральних колективів України.
 
Художній керівник театру Андрій Білоус провів прес-конференцію з нагоди ювілею, 

"Рівно 100 років тому, саме в цей день 21 числа, було написано і опубліковано Статут Молодого театру. Це документ, якого до того часу не мав жоден український театр. І Молодий театр з цієї дати почав своє офіційно юридично закріплене існування, хоча на той час існував уже 2 роки", - сказав головний режисер.

За його словами, ця подія, саме заснування Молодого театру, носить загальнонаціональний характер і 100-річчя Молодого театру Леся Курбаса мав би святкувати кожен театр України, тому що саме з акторів і режисерів того Молодого театру почалася історія багатьох українських радянських театрів.

"Київська міська рада в особі директора департаменту культури, її голови Володимира Кличка порушили питання про надання Молодому театру статусу Національного. Це питання на розгляді в Кабінеті міністрів. Якщо рішення уряду буде позитивним, то далі подання піде на розгляд Президента. Йому вирішувати, чи має право Молодий театр носити це почесне звання. Але ми переконані, що наша сьогоднішня робота і історія справді мають загальнонаціональне значення. Тому Молодий театр має право претендувати на це звання", - підкреслив Білоус. 

"Про Леся Курбаса, який очолював цей театр, і акторів, які працювали в ньому, ми будемо говорити в сьогоднішньому вечорі, присвяченому саме цій даті, саме заснуванню Молодого театру. Ми спробуємо показати не тільки історію, а й яким чином древо того Молодого театру проросло в сьогоденні, в театрі 2018 року", - сказав Білоус.  

"Ми спробуємо показати, чим жили ті люди, як вони творили Молодий театр, які у них були пріоритети. А вже тоді, 100 років тому, їх пріоритетом була побудова національного, але саме європейського театру. Це буде цікавий перформенс, історичний екскурс в ті часи", - сказав режисер.

"Багатьом нашим постійним глядачам було би цікаво подивитися цей вечір. Тому ми розпочнемо наш наступний сезон саме цим вечором і таким чином привітаємо всіх театралів з відкриттям 40-го театрального сезону", - зазначив Білоус.  

Немає коментарів:

Дописати коментар