Интернет реклама УБС

12.11.18

Творчий доробок Христини Пеленської9-13 листопада 2018 р. в Музеї української діаспори в рамках демонстрації нових надходжень до музею презентується творчий доробок Христини Пеленської, української мисткині, яка проживала в США.

Христина Пеленська (дівоче прізвище Бук) народилася в Україні в 1935 р. Під час Другої Світової війни вона, разом із батьками, виїхала до Європи, а згодом опинилася в США. За першою освітою Христина біохімік, закінчила Ратгерський університет. Три роки працювала у Конгресовій бібліотеці США. Була дружиною відомого україно-американського історика Ярослава Пеленського. У 1969 р. вступила в Університет Айови на факультет мистецтвознавства. Написала дипломну роботу «Образ Мазепи у французькому мистецтві романтизму», яку в 2018 р. надрукувало видавництво «Апріорі» як двомовну (українсько-англійську) монографію. Її мистецький доробок нараховує до п’ятидесяти графічних та малярських творів та чимало ескізів. Померла у 2005 р. в Нью-Йорку. Похована на цвинтарі Баунд-Брук.

Досі на історичній Батьківщині ім’я Христини Пеленської було практично невідомим. Презентація її творчого доробку в Музеї української діаспори буде першим в Україні проектом, присвяченим цій талановитій мисткині.
На відкритті був присутній Ярослав Пеленський, іноземний член НАН України, дійсний член Української вільної академії наук, Наукового товариства імені Шевченка.

Немає коментарів:

Дописати коментар