Интернет реклама УБС

13.03.20

Лев Призант


З 12 березня по 10 квітня у залі аукціонного дому «Дукат» триватиме виставка самобутнього українського художника-графіка Льва Призанта.


▪️Виставка відкриває глядачеві маловідомий спадок одного з найбільш самобутніх київських графіків. В експозиції представлено близько тридцяти робіт майстра кінця 1970-х — початку 1990-х років, серед яких віртуозні акварелі, довершені естампи, кольорові та класичні лінорити, мініатюрні дереворити та твори з відомої серії «Башти Сванетії».
Ім'я майстра добре знане у київських мистецьких колах старшого покоління, його віртуозні естампи та довершені акварелі зберігаються у провідних державних музеях і відомих приватних колекціях, проте широкому колу шанувальників вітчизняного мистецтва творчість митця майже невідома.

▪️Життя й творчість Льва Призанта — це шлях до вершин: тривалі мандри горами Карпат і Кавказу з одного боку, і фанатична подорож до піку майстерності й гармонії — з другого. Неповторна впізнаваність творів Льва Призанта — у прозорості зображення, своєрідній «безтілесності» гірських хребтів і стародавніх будівель. Гірський туризм, що набув надзвичайної популярності серед молоді у 1960–1970-х роках, вабив багатьох художників. А. Губарєв, Г. Якутович, Ю. Мохор, І. Красний, Ю. Шейніс і Л. Призант проходили гірські перевали, відкриваючи нові горизонти світобачення. Космос природи поглинув натхненного мандрівника, і одухотвореність гірського краєвиду опинилась у фокусі уваги художника.Немає коментарів:

Дописати коментар