Интернет реклама УБС

25.01.21

У Центрі сучасного мистецтва M17 в Києві відкрилася виставка робіт молодих українських художників - номінантів премії М17 Sculpture Prize!

М17 Sculpture Prize – перша в країні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва, започаткована Центром М17 разом із Adamovskiy Foundation в межах дослідницького напряму M17 Sculpture Project. В експозиції M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen, що відкрилася 17 грудня, представлені 12 робіт від 13 номінантів (11 індивідуальних митців і одного творчого тандему).

«Залучаючи до суддівства провідних міжнародних експертів у цій галузі, ми даємо молодим художникам шанс бути інтегрованими у світовий мистецький контекст. Номінанти пройшли шалений відбір. Журі довелося відмовити багатьом гідним учасникам, бо ж загалом нам надійшло понад 200 конкурсних пропозицій.

Кожна з тих робіт, що представлені зараз у стінах Центру, заслуговує на окрему увагу. Вони запрошують відвідувачів замислитись над своїм корінням, проаналізувати оточуючі інтер’єри та ландшафти і їхню обумовленість, відчути силу єдності та багато чого іншого.

А ми вже з нетерпінням чекаємо на оголошення головного переможця, який отримає винагороду у розмірі 250 000 гривень».

Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

Темою виставки, що об’єднала всі роботи, стала «Коріння та пилок». Ще на етапі подачі заявок митці мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі. Чи довговічне невкорінене. І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає.

Ініціативу підтримав фонд Adamovskiy Foundation. Ним проспонсорована й реалізація 10 із 12 робіт на виставці.

«У нас в країні є талановиті молоді художники високого рівня, їхня творчість заслуговує на те, аби бути презентованою у світі. Тому Фонд вирішив підтримати ідею започаткування премії M17 Sculpture Prize, аби допомогти цим митцям реалізувати себе». 

Андрій Адамовський, меценат, засновник Adamovskiy Foundation

Учасники виставки – номінанти на здобуття премії M17 Sculpture Prize: Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катя, Галкін Данило, Голдаковський Влад, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, Попович Тарас, Тарадіна Анна, Шуміхін Даниїл, а також творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита.

Автори продемонстрували широку різноманітність стилів, технік і матеріалів. Так, на виставці представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену і кераміки, з використанням живого моху і не тільки. 

«Тривимірне мистецтво сьогодні переживає трансформацію. З появою нових технологій, зі зміною уявлення про світобудову, з тим, як обертаються парадигми у суспільстві, змінюються й художні образи та методи мистецького висловлювання, трансформуються світові тенденції щодо відображення у мистецтві реальності, коли й уявлення про цю реальність - нові.

В Україні сьогодні відбувається потужний сплеск у розвитку образотворчого мистецтва. Тут мають місце всі можливі процеси, пов'язані з переосмисленням досвіду минулого та поглинанням нескінченних пропозицій від майбутнього. Ці процеси є синтетичними, поєднують багато чинників та дають результат, що вартує дослідження та практичного втілення».

Катерина Рай, кураторка M17 Sculpture Project

Переможець буде обраний за результатами виставки й оголошений у лютому 2021 року.

Дізнатися більше про номінантів Премії, а також ознайомитись з новинами можна на сторінці проєкту.

Важливо!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку.

Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках.

Фонд Adamovskiy Foundation – фонд, заснований бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність Фонду має некомерційний характер і націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи, а також має на меті популяризацію культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства.

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту. На базі Центру створено ArtСult Club для залучення представників бізнесу​, влади, ЗМІ і ширшої аудиторії до еґреґору мистецтва.

ARTСult Foundation – громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації та підтримки мистецтва в Україні і за кордоном. Фундація займається проведенням виставок, артпроєктів, фестивалів, благодійних аукціонів, освітніх проєктів та інших подій в культурній галузі.

Центр сучасного мистецтва М17 вул. Антоновича, 102-104  


Кураторка M17 Sculpture Prize: Катерина Рай                    Директорка ЦСМ М17:  Наталія Шпитковська 


E-mail премії:  

sculptureforumm17@gmail.com 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар