Авторка:
Валерія Тєлегіна
Сьогодні як ніколи, нам українцям важливо розуміти свою винятковість та знати нашу історію . Найкраще зрозуміти те й інше нам допоможе українська література.
Сучасна українська література — молода, однак, сформована та неповторна. Одна з найголовніших причин цієї унікальності є українська історія.
Наша література має важливе, виховне, пізнавальне та суспільно-політичне значення, адже висвітлює історію боротьби українського народу проти національного гніту. Українська література розповідає читачу про етапи життя українського народу. Його прагнення та перемоги.
Для тих хто хоче познайомитись з українською літературою не зі шкільних підручників, ми підготували перелік книг, які складають актуальну українську літературу.
Сергій Жадан “Інтернат”
Глибокий роман, який захопливо демонструє читачу життя в зоні АТО. Історія про цілий регіон, який вже звикли вважати окремим, але який все одно продовжує боротьбу за незалежність. В центрі оповідання, історія шкільного вчителя, його цілі та мотивації для боротьби за власне життя.
Роман львівської письменниці Гаськи Шиян-лауреатки Літературної премії Європейського Cоюзу.
Роман розповідає про просту українську дівчину, хлопець якої пішов на війну. Особлива увага в книзі присвячена самотності головної героїні, та гострому внутрішньому конфлікту, який намагається подолати дівчина. Конфлікт спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?
Роман Іваничук "Вогняні стовпи"
Це розповідь про нашу справжню історію, про нашу індивідуальність та волелюбність, про те, на чому тримається Дух нашої нації. Кілька поколінь в Україні виросло без правдивої інформації про УПА. Завдяки цій книзі, маємо щасливу нагоду заповнити цю прогалину в історії та нашій свідомості. Події твору, розповідають як через військові дії ворожої армії, з'являється нове покоління українців, здатних захистити свою честь, родину й рідну землю.
Тамара Горіха Зерня "Доця"
Роман "Доця" є лауреатом премії "Книга року BBC — 2019", був номінований на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2022 році. Перекладений кількома іноземними мовами. Окрім того, планується розширене перевидання з окремим розділом про документальні свідчення. Книга доповнена листівкою довоєнного Донецька. Головна героїня Із початком війни організовує неофіційний волонтерський штаб, щоб допомогти цивільним та воїнам на передовій. Вона розуміє, як це — жити в самому центрі пекла, в окупації під обстрілами, як важко доставляти гуманітарну допомогу на самий фронт. Історія про дівчину в окупованому місті .
Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма»
Київський кримінальний психолог Андрій Гайстер вирушає у селище Буськів Сад, як кримінальний консультант де має розкрити зникнення маленької дівчинки. В селищі водиться Звір — серійний маніяк, убивств якого тамтешні мешканці воліють не помічати.
«Я бачу, вас цікавить пітьма» — історія про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою й ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.
Немає коментарів:
Дописати коментар