Нелегко дати визначення терміну «культура», це складне слово, яке включає все, що пов'язане з громадським життям і способом життя людей. Отже, який зв'язок між їжею та культурою? За словами Массімо Монтанарі: «їжа стає культурою, коли її готують, тому що, як тільки основні продукти її раціону отримані, людина перетворює їх за допомогою вогню та ретельно продуманої технології, яка виражається у практиках кухні. Їжа стає культурою, коли її їдять, бо людина, хоч і може їсти все, і саме з цієї причини, насправді не їсть усе, а вибирає собі їжу.
Завдяки таким шляхам, їжа формується як вирішальний елемент людської ідентичності і як один із найефективніших засобів вираження та повідомлення цієї ідентичності. Ось чому їжа є важливою частиною культурної ідентичності — вона є сполучною ланкою для вираження культурних цінностей, що глибоко укорінилися. Різноманітність кулінарних традицій у різних культурах та етнічних групах доводить, що їжа є важливим елементом вираження своєї культури. Заглиблюючись у ці кулінарні традиції, люди можуть зрозуміти, які відмінні нюанси формують різні культури та що збагачує їхнє розуміння культурної ідентичності. Однак глобалізація робить культуру більше не прив'язаною до певної географічної галузі, раси чи релігії.
Perry, Melissa Shamini. (2017). Feasting on Culture and Identity: Food Functions in a Multicultural and Transcultural Malaysia.
Elias, Amanuel & Mansouri, Fethi. (2020). A Systematic Review of Studies on Interculturalism and Intercultural Dialogue.
Jedlecka, Wioletta. (2011). Multiculturalism in the Process of European Integration.
Eagleton, Terry. (2016). Culture, 1.
Montanari, Massimo. (2004). Food is Culture, 11-12.
Parasecoli, Fabio. (2011). Savoring semiotics: food in intercultural communication, 645.
Немає коментарів:
Дописати коментар