Интернет реклама УБС

10.10.24

Урядовість і регулювання поведінки: оздоровчі програми, екологічні ініціативи та освітні стандарти як інструменти влади

Авторка:
Анастасія Кириченко



Мішель Фуко
 Однією з цікавих тем на сьогодні є «оздоровчі плани» для працівників.  Зараз багато університетів і підприємств наполягають на  таких планах,  для тих працівників, які мають нездорову поведінку, таку як куріння та надмірна вага. В даній статті ми будемо розглядати звичайні речі за допомогою концепції Фуко.

 Заклади, які пропонують  «оздоровчі» програми, звичайно, можна розглядати як прояв концепції «уряду» Фуко, тому влада керує поведінкою населення за допомогою різних засобів, таких як: норми, закони, різні практики та дискурси.

 У цьому випадку урядові установи, університети та інші структури за допомогою державних стратегій регулюють поведінку робітників, службовців, тим самим мотивуючи їх прагнути до кращого, вести здоровий спосіб життя, за допомогою санкцій чи економічних стимулів.

  Як ви розумієте, владу мають не тільки державні установи, а й приватні корпорації та організації.

 Розглянемо інші приклади державної влади. Почну зі сфери охорони здоров’я, це обов’язкові програми вакцинації, це чудовий приклад влади, тут влада використовує свої повноваження, ресурси, щоб контролювати та керувати суспільством. Такі щеплення від туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, вітряної віспи, кору. У результаті держава регулює поведінку суспільства в інтересах здоров'я населення.


 До такого прикладу можу віднести і економічні заходи по боротьбі зі зміною клімату, адже, як ми всі знаємо, нашу ситуацію з кліматом і екологією важко назвати хорошою, тому держава теж регулює це питання. Наприклад, ви могли чути про податок на викиди вуглецю, це також приклад уряду, і така міра спрямована на зміну поведінки суспільства, зміну їхнього ставлення до навколишнього середовища. Ця інформація може проявлятися через освітні програми, пропаганду чи санкції. У яких країнах/регіонах діє податок на вуглець? Швеція, де податок вважається найбільшим у всьому світі, Канада, Велика Британія, Нова Зеландія, Південна Корея.


 І ще є освітні реформи та стандарти, як у школі, так і в університеті, у всіх навчальних підрозділах. Наприклад, навчальні програми, посібники, система оцінювання. Крім того, в школі або університеті є свої правила, які також впроваджуються, за типом «статуту». Це все спрямовано на те, щоб упорядкувати освітній процес, якісно відбілити процес, особливо на формування в людини певних цінностей, щоб у майбутньому мати певні навички і стандарти як громадянина.

  Висновок такий, що всі приклади показують нам, як державні/неурядові організації мають різні стратегії, системи управління та регулювання суспільства для управління мисленням і поведінкою для конкретних цілей.

Література:

Foucault, M. (1991). Governmentality. In G. Burchell, C. Gordon & P. Miller (Eds.), The Foucault Effect: Studies in Governmentality (pp. 87-104). University of Chicago Press.

Dean, M. (2010). Governmentality: Power and Rule in Modern Society (2nd ed.). SAGE Publications.

Rose, N. (1999). Powers of Freedom: Reframing Political Thought. Cambridge University Press.

Немає коментарів:

Дописати коментар