Будищанський вітряк – єдиний, що зберігся з тих 28, які були діючими в регіоні за часів дитинства класика. Саме тут, на полях біля вітряка, Тарас «пас ягнята на селі». У свій час млин споруджували за голландською технологією, де рухається тільки вежа. Але з часом вітряк почав руйнуватися… Щоб споруда не розрушилася, протягом останнього року тут було проведено кілька етапів відновлення. Ще торік восени за сприяння БФ «МХП громаді» і ГО «Екологічний рух Черкащини» замінили пошкоджені двері та крила. А вже цієї осені відновили шатрову частину і повністю поміняли обшивку з дерева, зробили нове перекриття кімнати мельника, яка знаходилася у підвальному приміщенні.
Також розпочався благоустрій прилеглої території, який триватиме і протягом наступного року. Територію озеленять, проведуть доріжки і облаштують паркувальний майданчик, де зможуть зупинятися й туристи, що відвідуватимуть Тарасові місця дитинства.
Реконструйовано також кілька об`єктів і в Моринцях, де розташований знаменитий музейний комплекс. Насамперед, об`єктів, пов`язаних з дідом Тараса – Якимом Бойко. Саме батько його мами найбільше вплинув на формування світогляду малого, прищепив любов того до рідного краю. Протягом серпня-вересня відремонтовано перекриття хати і комори діда, що стоять навпроти одна одної. І тепер відреставровані будівлі з очерету виглядають як новенькі.
Заграла новими фарбами і розташована на невеличкій відстані від цих двох об`єктів і хата Андрія Колесника. Тут за сприяння благодійників перешили покрівлю з очерету. Саме в цій будівлі мешкала молода сім`я Шевченків, коли Колесник був на засланні. І саме в ній, вважається, народився майбутній геній 9 березня 1814 року. А вже за рік Шевченки переїхали до Керелівки.
Сергій Бахін
Немає коментарів:
Дописати коментар