Перш за все, які головні проблеми з технологіями та молоддю? Можна сказати, що тут багато різних аспектів. Одна з них полягає в тому, що вчителі стурбовані тим, як вони повинні тестувати учнів. Тому що, якщо є ChatGPT та інші допоміжні інструменти штучного інтелекту, технічно підковані учні, швидше за все, використовуватимуть їх під час виконання домашніх завдань та на іспитах. Це, очевидно, кидає виклик традиційним методам навчання і може спантеличити деяких викладачів старої школи. Однак виникає питання, чи винні у цьому учні, які ними користуються, чи взагалі творці таких інструментів. Якщо поміркувати глибше, то тут конкретно ніхто не винен. Студенти просто роблять те, що робить більшість людства, вони шукають легший варіант у інколи складній освітній системі. Інші, творці, просто роблять свою роботу. Навіть якби ми могли перестати винаходити щось нове, чи зробили б ми це? Очевидно, що неможливо зупинити прогрес і передбачити, як новий винахід буде використано або використано не за призначенням.
Друге занепокоєння полягає в тому, що молоді люди занадто захоплені своїми пристроями та онлайн-світом. Вони скоріше будуть гортати соцмережі, ніж робити щось корисне. Це стосується навіть маленьких дітей, адже багато з них хочуть телефони та планшети більше, ніж інші іграшки. Це, безперечно, один із спадів цифрової ери. Тим не менш, для таких речей завжди є рішення та пояснення. Що стосується підлітків і підлітків, це те, на чому вони виросли, і на що можна дивитися як на частину культури того покоління. Однак це не означає, що молоді люди повинні бути приреченими та погіршувати своє психічне та фізичне здоров’я в онлайн-додатках.
Отже, що можна запропонувати? По-перше, люди повинні зрозуміти, що проблема залежить не лише від соціальних медіа, а й від суспільства та окремих людей. Якщо людина проводить багато часу в кіберсвіті, це може свідчити про те, що людина з якоїсь причини намагається втекти від реальності. Було б логічно сказати, щоб вирішити ту річ, від якої ви тікайте. Однак це не завжди так просто. Тим не менш, альтернативним рішенням є збагачення життя іншими хобі та звичками, які не зосереджені на Інтернеті. Наприклад, читання книг, йога, кулінарія та багато іншого. Щось, що відволікає і заземлює водночас. Інший аспект полягає в тому, що суспільства в усьому світі змінюються. Люди більш індивідуалістичні, менше спілкування віч-на-віч, і зрозуміло, чому люди проводять все більше часу в Інтернеті. Для цього однієї людини недостатньо, людям потрібно об’єднуватися і створювати альтернативні спільноти, які відповідають сучасним цінностям і способам життя.
Тепер, коли ми ознайомилися з ситуацією, давайте обговоримо позитивні сторони технічного прогресу в освітньому контексті. Починаючи з останнього часу, пандемія Covid-19 показала, наскільки важливо мати цифрове навчання та бути готовим до нього. Студенти могли продовжувати свої заняття в дистанційному режимі. Незважаючи на те, що це не можна порівняти зі спілкуванням у класі з однокурсниками та вчителями, це допомагає не відпасти від навчання повністю. З цього випливає другий момент: доступ до онлайн-освіти є інклюзивним. Такий метод охоплює учнів, які з різних причин фізично не можуть відвідувати школу. Тому кожен має можливість отримати освіту і не прогадати, незважаючи на своє життєве становище. По-третє, якщо ви в Інтернеті, ви маєте привілей дізнатися стільки всього і в багатьох різних галузях. Це, безперечно, перевага, якої не мали попередні покоління. Навіть якщо ви не знаєте, з чого почати, існує багато масових відкритих онлайн-курсів (MOOCS). На цих платформах представлена величезна різноманітність програм від сертифікованих фахівців і провідних університетів, таких як Гарвард, Єль та інші. Таким чином, ви можете дізнатися те, що в минулому не було б доступним жодним чином. Крім того, є маса ігор, спрямованих на розвиток дітей і розвиваючих медіа. Адже ці таблетки можуть бути корисними. Нарешті, цифрова освіта та використання технологій є стійкими на багатьох рівнях. Методи навчання можна персоналізувати та адаптувати до конкретних потреб і бажань окремих людей. Більше немає однієї системи для всіх, що дуже актуально в індивідуалістичних суспільствах. Немає потреби в тривалих подорожах із віддалених районів або з регіонів з обмеженим вибором шкільних закладів. Якщо в школах є комп’ютери, то немає потреби в книгах і зошитах, а значить, це екологічно краще. Школи та навчальні заклади, які використовують технології, можуть бути більш привабливими для молодих людей, оскільки світ стає все більш технологічним. Адаптація до нового способу життя більше допоможе учням і озброїть їх більш відповідними навичками та знаннями.
Хоча є проблеми з наданням усього цього однаково всім учням. Деякі місця мають менше ресурсів для встановлення вдосконалень. Деякі люди можуть не мати ноутбуків і планшетів, оскільки деякі з них можуть бути недоступними для більшості населення. Ось чому важливо шукати зовнішню чи державну підтримку в таких питаннях.
Незважаючи на всі виклики, одне можна сказати точно: ми йдемо вперед технологічно в усіх сферах життя. Замість того, щоб чинити опір прогресу, ми повинні адаптуватися та виправляти його. Це те, що люди роблять завжди.
Підсумовуючи, в освіті та повсякденній діяльності молоде покоління хвилюється про соціальні медіа та високі технології. Їх причини включають багато пояснень на макро- та мікрорівні. Крім того, є переваги цієї технологічної присутності. Це інклюзивно, воно відповідає поточній ситуації в усьому світі та може бути більш екологічно стійким. Важливо зазначити, що ці нові способи використання не є досконалими і все ще потребують вдосконалення. Проте люди здатні на це і йдуть до вдосконалень.
Література:
Heick, T. (2018). The Critical Role of Technology in Education. In The Complete Guide to Blended Learning (pp. 25-43). EdTech Publications.
Selwyn, N. (2016). Education and Technology: Key Issues and Debates. Bloomsbury Publishing.
Buckingham, D. (2013). Beyond Technology: Children's Learning in the Age of Digital Culture. Polity Press.
Немає коментарів:
Дописати коментар