Интернет реклама УБС

13.11.24

Історія LEGO

Авторка: 

Ірина

Дубиченко

  Конструктор Lego - феномен, який об’єднав людей різних поколінь і культур. Ідея лего базується на тому, що воно має бути цікавим незалежно від віку та статі. Завдяки маленьким міні-фігуркам люди можуть будувати все, що завгодно, створюючи щось власне чи дотримуючись інструкцій для конкретного об’єкта.

Початок шляху: заснування компанії

  Історія Lego почалася в 1932 році в місті Біллунд. Оле Кірк Крістіансен, данський тесляр, почав у своїй майстерні виготовляти дерев’яні іграшки на додаток до дрібного виробництва меблів, сходів та дошок для прання. Незважаючи на Велику Депресію, яка тоді накрила світ, батьки купували дітям іграшки. Тому згодом Оле зміг працювати не лише з сином, а й найняв штат працівників . Для залучення клієнтів у 1934 році вигадав назву “LEGO”, що походить від датського leg godt та означає «грати добре».

  1942 року завод Крістіансена згорів, проте їм вдалося відновити виробництво.

Створення першого конструктора LEGO

  Цеглинки, що кріпляться, вигадав не Оле, а власник британської компанії Kiddicraft, Гіларі Фішер Пейдж. Пейдж запатентував свою розробку, проте не оцінив її. А Крістіансену сподобалася ця ідея, тому Lego Group почала виробляти власну версію.

  Спочатку компанія робила цеглинки з дерева. Але 1947 року підприємство придбало машину для лиття пластмаси під тиском, і деталі почали виготовляти з цього матеріалу.

Поява тематичних наборів та покращення

  У 1954 році син Оле, Годтфред, вирішив перетворити цеглинки Lego на частину інтегрованої системи іграшок, що дозволило створювати лінію взаємопов’язаних продуктів, які можна використовувати разом. Першим таким набором став «План міста». Він включав шматок пластикової тканини зі стилізованими вулицями, на яких можна було будувати та розміщувати будівлі з конструктора. Набори збільшили його популярність, і компанія почала ширше виходити на міжнародний ринок.

  У 1958 Крістіансен молодший представив оновлений дизайн з новою системою з’єднань, яка забезпечувала їхню стійкість. Це був проривний момент, оскільки саме він став основою для всіх майбутніх конструкцій і дозволив створювати моделі будь- якої складності. Годтфред скоротив виробництво інших іграшок і зосередився на конструкторах.

  Цього ж таки року помер засновник, Оле Кірк Крістіансен.

LEGO у 1960-тих, 1970-тих та 1980-тих роках

  Протягом наступних трьох десятиліть бізнес значно збільшився, відкрилися нові виробничі потужності та центр досліджень. Продажі розширилися до Сполучених Штатів.

  1968 року Годтфред відкрив у Біллунді тематичний парк - Legoland, який відразу привернув увагу туристів.

  У 1969 році з'явилася знаменита серія Duplo. Ця лінійка викликала справжній захват у батьків дітей раннього віку. Набори Duplo легко поєднувалися з деталями для дорослих, дозволяючи використовувати їх разом з іншими конструкторами для більш різноманітних ігор.

  Важливим нововведенням стало створення Lego Technic у 1977 році. Ця серія була призначена для старших дітей та дорослих. Вона дозволяла створювати складні механічні моделі з рухомими деталями, моторчиками та шестернями.

  У 1974 році Lego випустила свої перші фігурки людей, а до 1978 вони еволюціонували у мініфігурки, які залишаються популярними і донині. 1988 року компанія додала ще й смайлики на їх обличчя з різними емоціями.

LEGO у сучасному світі

  Протягом 1990-х років і на початку 2000-х прибуток Lego Group падав, але згодом відновився завдяки вдалій стратегії ребрендингу.

  Зокрема, з’явилося Lego Disney Princess для дівчаток. Компанія почала приділяти більше уваги цифровим продуктам, таким як Lego Ninjago, Lego Vikings. Крім того, у 2014 році вийшов анімаційний фільм “Лего Фільм”, який підкорив серця глядачів і ще більше підвищив популярність бренду. У 2019 вийшло його продовження.

  Важливо, що після повномаштабного вторгнення росії до України компанія заявила про припинення роботи на російському ринку.

  Отже, як бачимо, у лего цікавий та довгий шлях розвитку. Ця іграшка має всі шанси й надалі бути улюбленицею багатьох!

Немає коментарів:

Дописати коментар