Грузинська влада оголосила про припинення процесу євроінтеграції до 2028 року, що викликало хвилю протестів та обурення серед громадян і міжнародної спільноти.
Варто почати з того, що 26 жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори, які супроводжувалися численними порушеннями. За офіційними підрахунками Центральної виборчої комісії, перемогу здобула проросійська партія “Грузинська мрія”. Однак опозиція заявила про фальсифікацію результатів і відмовилася визнавати новий склад парламенту, оголосивши бойкот.
Напруга в країні продовжувала зростати. У листопаді опозиція активізувала протести в столиці, які переросли у масові демонстрації. 25 листопада ситуація загострилася: через невизнання результатів виборів протестувальники відновили акції в Тбілісі. Основною метою опозиції стало блокування роботи парламенту.
Поліція оточила будівлю парламенту та застосувала силу для того, щоб не допустити встановлення наметів біля головної площі. Такі дії силовиків лише розпалили обурення громадян, які вважають, що їхній вибір було вкрадено, а країна дедалі більше віддаляється від демократичних цінностей.
Після цих подій, 28 листопада, ситуація ще більше загострилася. Проросійський прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе зробив резонансну заяву про відмову уряду від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Ця заява викликала значний резонанс як усередині країни, так і на міжнародній арені.
Десятки грузинських дипломатів відкрито засудили рішення уряду призупинити євроінтеграцію. Вони наголосили, що таке рішення суперечить прагненням більшості громадян Грузії, які бачать своє майбутнє в європейській спільноті.
Масові протести значно посилилися на тлі наростаючого невдоволення населення. На чолі грузинських протестів стала нинішня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
Демонстранти з новою силою вийшли на вулиці, висловлюючи своє обурення політикою уряду та звинувачуючи його в зраді національних інтересів.
Західні партнери, включаючи представників Європейського Союзу, висловили стурбованість щодо подальшого курсу Грузії. Відмова від євроінтеграції може ізолювати країну на міжнародній арені та ще більше посилити вплив Росії.
Таким чином, Грузія опинилася на роздоріжжі. Вибір між проєвропейським шляхом і орієнтацією на Росію визначить її політичне та економічне майбутнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар