Привітати переможців прийшли міністр культури і стратегічних комунікацій Микола Точицький, голова Постійної комісії КМДА з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко. Під час виступу Микола Точицький відмітив, що важливим сьогодні є демонстрація того, як культура об’єднує нас задля нашої стійкості й збереження ідентичності. А театр, своєю чергою, доносить до кожного і кожної найважливіше. Вікторія Муха подякувала усім, хто долучився до організації Фестивалю-Премії, який є свідченням того, що театральне мистецтво розвивається і об’єднує українців.
Генеральний директор Театру Франка Євген Нищук зазначив: «Я радий, що ми тут разом показуємо життєствердну енергію, яка не завдяки, а всупереч обставинам доводить: ми творимо, любимо, боремося — і ми обов’язково переможемо. Це дивовижний час, коли театральна мова стала надзвичайно потрібною не лише українському, а й європейському та світовому глядачеві».
Визначали лауреатів члени міжнародного журі: асоційована професорка факультету польської мови Ягеллонського університету, очільниця Дослідницького центру локальних культур Ева Баль (Польща); дипломований мистецтво- та театрознавець, художній керівник театру Black Box в Осло, мультижанровий композитор Йорґен Кнудсен (Норвегія); естонський театральний критик та журналіст, головний редактор вебпорталу оборонних новин balticsentinel.eu, співавтор та ведучий подкасту про театральне мистецтво Teatrivaht на культурному порталі ERR Мееліс Ойдсалу (Естонія); виконавча директорка Nordic Drama Corner, працювала гастрольною менеджеркою, продюсеркою та проєктною координаторкою у сфері перформативних мистецтв Гінріікка Ліндквіст (Фінляндія).
«Для мене велика честь бути у складі міжнародного журі Фестивалю-Премії ГРА. А також унікальна можливість побачити таку широку панораму українського сучасного театру», - сказала Ева Баль на пресконференції для представників ЗМІ. «Я отримав величезне задоволення переглядаючи вистави українських театрів, здивований їхнім різноманіттям. Остаточне рішення було нелегко прийняти, але ми це зробили і воно було, як на мене, правильним», - зауважив Йорґен Кнудсен. «Це був неочікувано цікавий, довгий та по-своєму непростий театральний фестиваль. Український театр надзвичайно розмаїтий, у тому числі у своїй експериментальності. Він демонструє дуже чітку внутрішню свободу, яка призводить до важливих результатів», - відзначив Мееліс Ойдсалу. «Мені було дуже цікаво побачити багатоликість українського театру, на які теми він сьогодні говорить, якими засобами і які емоції викликає. Дякую за цю можливість, за цей досвід. Побачене надихає», - додала Гінріікка Ліндквіст
На адресу організатора цьогоріч надійшло 85 заявок від 58 театрів із 18 міст України. Експертною радою 6-го Фестивалю-Премії, яка складалася з 10 українських фахівців, було сформовано спершу лонгліст з 35 вистав, а потім шортліст з 14 вистав. У фіналі брали участь 13 театральних колективів з Києва, Львова, Харкова, Одеси та Івано-Франківська.
Немає коментарів:
Дописати коментар