Цьогорічний фестиваль було представлено основними музичними головною сценою Мрії та етно-фольклорною Край Рай, а також сценами Героїчною, Містичною, Кримською. На цих сценах мрійники, які завітали на фестиваль, могли послухати живу музику, що поєднала сучасне звучання з глибокими народними коренями. Серед різних українських виконавців, що виступали на фестивалі можна було послухати такі відомі гурти, як:
KARNA – гуцул-метал, що пробуджує дух Карпат;
ЯРРА – колектив із енергійною етноелектронікою;
АНКА – молода, але вже помітна на українській сцені співачка;
Гурт «Вій» – містичне звучання українського андеґраунду;
Гурт «Кому Вниз» – символ внутрішньої сили й українського року;
Гурт «Cuibul» – драйвовий фанк із молдовськими мотивами;
The Doox – унікальне поєднання народної мелодики та сучасних ритмів;
Мертвий Півень – пісенна поезія з філософським підтекстом.
До українських гуртів приєдналися також два іноземних литовський фолк-рок-гурт Žalvarinis з Вільнюса та молдовський гурт Cuibul (Кишинів), які чулово відіграли для слухачів. В музичній програмі ще можна було почути живе виконання найкращих кобзарів, лірників, бандуристів, які виконували старовинні пісні.
Окрім музичних виступів, відвідувачі могли прийняти участь в обрядах та автентичних дійства, які відтворюють стародавні традиці, скуштувати етнічні кухні та завітати на ярмарок майстрів з різними виробами народного мистецтва та придбати книжки, прикраси, крафотову продукцію, свічки, посуд та вбрання. Неподалік від алеї ще був майстер-клас з ковальства, де можна було спостерігати, як виробляються витвори з металу та поетична сцена, де послухати сучасних авторів.
Працював як і завжди дитячий етно-майданчик з народними іграми, казками та інтерактивними майстер-класами для дітей та підлітків. В цьому році вперше на дитячій галявині встановили сцену на якій виступали різні дитячі колективи, зокрема юні таланти Київського палацу дітей та юнацтва. Окрім цього юним відвідувачам влаштували ще активності у стилі середньовіччя від акторів театру «Камелот».
Вдруге «Країна Мрій» представила відвідувачам етнофестивалю «Країну Містичну», що була однією великою частиною, своєрідною брамою у світ духовних знань та езотерики. На цій локації відвідувачам пропонували долучитися до занять з йоги, звукотерапії, медитації, трансформаційних ігор, чайних церемоній, а також послухати музику. В «Країні Містичній» можна було познайомитися з різними духовними, енергетичними та шаманськими практиками, Аюрведою. Яскраво була представлена звукотерапія від школи гри на хендпані а також великий вибір цілющих інструментів – ханги, буддійські чаші, барабани, шаманські бубни й багато інших. Окрім цього працювала вега-кухня, де можна було поласувати вегетаріанськими смаколиками від різних виробників.
Цього року, на жаль, не виступав засновник Олег Скрипка зі своїм гуртом, але Гімн фестивалю написаний ним у 1998 році – однойменна пісня гурту ВВ "Країна Мрій" звучав. Добру справу робить пан Олег в цей нелегкий для України час, пропагуючи українську культуру, несе зміни країні через дії.
Тож «Країна Мрій» – це не просто простір відродження етнічних народних традицій, а й спільнота однодумців мрійників, які вірять у велич народної культури та самобутності української нації що народжується у спілкуванні людини з природою та піснею.
Немає коментарів:
Дописати коментар