Интернет реклама УБС

24.07.15

В Адміністрації Президента розробляють план податкової реформи

Адміністрація Президента і Державна фіскальна служба готують низку законопроектів щодо спрощення адміністрування податків і зборів, вони будуть внесені на розгляд парламенту восени. Про це на засіданні Національної ради реформ повідомив голова Адміністрації президента Борис Ложкін.

"Податкова реформа - це те, що може бути схвалене парламентом до 1 жовтня, якщо на цьому сфокусуватися. Це не вимагає ні грошей, ні будь-яких інших ресурсів. Я думаю, всі фракції коаліції повинні бути в цьому зацікавлені", - зазначив Б. Ложкін.

За його словами, необхідно значно скоротити обсяг інформації, яка повинна надаватися у податковій звітності. Мова йде про створення єдиної форми уніфікованої податкової звітності з податку на прибуток підприємств замість існуючих 5 форм за видами діяльності. Кількість додатків до декларації пропонується скоротити з 14 до менш 9. Відповідний проект зараз розробляється Державною фіскальною службою.

"Український бізнес, якому зараз і так не солодко, багато часу витрачає на те, щоб звітувати перед державою. Так, згідно з рейтингом Doing Business, в Україні на підготовку звітності компанія витрачає в середньому 350 годин на рік. Для порівняння - в Об'єднаних Арабських Еміратах, які є лідером за цим показником, він становить 12 годин ", - зазначив Б.Ложкін.

Наступним кроком, за словами глави АПУ, має стати об'єднання ПДФО, ЄСВ та військового збору в єдиний податок на заробітну плату. Також буде запропоновано ввести єдину річну декларацію зі сплати єдиного податку та ЄСВ та спрощення процедур її подання, в тому числі відмовитися від подвійного підтвердження подання декларації та застосування штрафів у разі надання уточнення інформації. Відповідні законопроекти повинні бути розроблені та внесені до парламенту до 1 жовтня і запрацювати на практиці з січня 2016 року.

Результатом, за словами Б. Ложкіна, має стати скорочення часу на адміністрування податків і зборів з 350 до 100 годин на рік.

Роман Сіренко

Немає коментарів:

Дописати коментар