Новозеландська компанія Emrod розробила першу в світі бездротову систему передачі електроенергії на великі відстані, повідомляє сайт компанії.
Технологія Emrod працює шляхом використання електромагнітних хвиль. «Є величезна кількість екологічно чистої гідро-, сонячної та вітрової енергії, доступної по всьому світу, але існують проблеми, пов'язані з передачею цієї енергії традиційними методами. Наприклад, морські вітряні електростанції в Новій Зеландії вимагають підводних кабелів, які дорого прокладати і обслуговувати, - пояснив засновник компанії Грегорі Кушнір. - Я хотів придумати рішення, щоб перемістити всю цю чисту енергію з того місця, де вона в достатку, туди, де вона необхідна, економічно ефективним, екологічно чистим способом ».
Він зазначив, що методи виробництва і зберігання енергії значно просунулися за останнє сторіччя, але її передача залишилася практично незмінною з тих пір, як Едісон, Сіменс і Вестінгауз винайшли електричні мережі на основі мідних проводів 150 років тому.
Завдяки значному скороченню витрат на інфраструктуру технологія Emrod здатна допомогти віддаленим співтовариствам в Африці і на тихоокеанських островах, забезпечуючи доступ до дешевої електроенергії. «Ми говоримо про потенційнe 50-відсоткове збільшення споживання сталої енергії, скорочення до 85 відсотків простоїв і зниження до 65 відсотків витрат на електроенергетичну інфраструктуру завдяки рішенню Emrod», - сказав Кушнір.
Восени стартап повинен закінчити новий прототип системи, розробленої для Powerco - великого дистриб'ютора газу і електроенергії в Новій Зеландії і інвестора проекту, провести лабораторні тести і перейти до польових випробувань. Прототип пристрою зможе видавати лише кілька кіловат потужності, але, за словами розробників, його можна з легкістю масштабувати.
Система складається з передавальної антени, реле і приймальнoі ректенни. Кожен з елементів являє собою прямокутник. закріплений на стовпі. Енергія випромінюється безпосередньо між певними точками. Спеціальний запобіжник негайно відключає передачу енергії при наближенні будь-якого об'єкта (птиці, дрона). При цьому технологія може працювати при будь-яких погодних умовах, включаючи дощ, туман і пил, а відстань передачі обмежується тільки прямою видимістю між ретрансляторами.
Немає коментарів:
Дописати коментар