Про це стало відомо під час брифінгу Вінницького міського голови Сергія Моргунова, голови ОДА Сергія Борзова, голови облради Вячеслава Соколового щодо ситуації у місті та області, повідомляла VЕЖА
Про медицину
Очільник Вінницької ОДА (ОВА) Сергій Борзов повідомив про створення оперативного медичного штабу, в який входять військові та цивільні. Це зробили для налагодження співпраці між Департаментом охорони здоров’я ОВА та Центральним клінічним військовим шпиталем й спільного вирішення проблем.
– В області визначено три ешелони лікарень, які будуть приймати поранених. Ми щодня приймаємо поранених зі всієї території України. Перший ешелон – це п’ять лікарень, на які йде найбільше навантаження; другий ешелон – 16 лікарень. Третій ешелон – це всі лікарні, які мають стаціонари й перебувають в робочому стані.
Наразі мобілізовані всі лікарі – анестезіологи, травматологи, хірурги. Робота екстреної медслужби переведена в посилений режим роботи, військовому шпиталю буде надано допомогу в евакуації поранених. Також напередодні область отримала від держави 30 нових машин реанімобілів класу “С”. Налагоджена співпраця з лікарями інших міст, де є бойові дії.
Також Борзов додав, що придбано ліків на 10 мільйонів гривень, на складах є 25 тонн медичного вантажу, що поповнюється завдяки партнерам з Європи.
Окрім того, для Вінниччини, а саме для Вінницької станції екстреної меддопомоги, має надійти обладнання Starlink – пристрої глобальної супутникової системи. Наразі у Львові перебуває перша партія таких порталів для безперебійної роботи “екстренки”, а у Вінниці це має запрацювати найближчими днями. “Ми зможемо альтернативно отримувати інтернет для роботи екстреної медичної системи” – додав Борзов.
Про ситуацію в області та місті
Гуманітарна допомога та прийом біженців
Також Сергій Моргунов повідомив, що зараз формуються запаси для потреб міста, фронту, гуманітарної допомоги для міст, які в облозі та де йдуть бої з окупантами.
Переселенців (переважно з Сум і Миколаєва) поселяють у 25 пунктах. Залишитись у Вінниці вирішили наразі 442 людей (зокрема 131 дитина). Через Укрпошту вінничани почали отримувати пільги та субсидії.
Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий повідомив, що у Погребищі – понад 4 тисячі біженців. В одному з обласних комунальних закладів освіти проживає 194 переселенці, з них – 44 дитини. Вони виявили бажання залишитись тут – на Вінниччині. Окрім того, багато людей селяться у приватному секторі, у сільській місцевості. Місцеві підприємства, фермери допомагають з завезенням дров, води й продуктів першої необхідності.
Немає коментарів:
Дописати коментар