Авторка: Діана Шликова
Неординарна сфера, як мистецтво нагадування
Ландшафтні картини, портрети відомих особистостей, філософські полотна, провокаційні графіті та інші монументальні праці – українські міста трансформуються ніби по-новому. Фасади будівель більше не похмурі й журливі бетонні плити, які вміщують безгоміння та закривають прісний горизонт, а гігантські полотна з надзвичайними малюнками.
Протягом декількох років низка галерея стріт-арту поповнюється свіжими екземплярами. Для нашої Батьківщини - новий напрямок вуличної творчості, але він уже щільно вкоренився в нашій українській культурі.
Стріт-арт – це мистецтво повної свободи, що підносить живописний спіч будь-якого митця, який хоче йти на діалог з суспільством та донести важливість розуміння історії й контексту своєї праці.
Самобутній настінний живопис виконує не тільки естетичне призначення, а й несе величезне змістовне навантаження, порушуючи загострені суспільні питання, що глибоко зворушують зовнішні та внутрішні проблеми людини та людства в цілому.
Ця творча ланка націлена на розкриття героїзму, відваги та, звичайно ж, сміливості індивідуальностей, намалювати шедеври на будь-яких поверхнях.
Стріт-арт по-миколаївськи
В містечку Миколаїв, що знаходиться в південній частині України, цей напрям набув великої популярності. На багатьох околицях «незламного» містечка , можна побачити найгарніші мурали на різноманітні тематики, від яких перехоплює подих, адже надто творчі художники на кожному кроці розфарбовують у яскраві й різноколірними фарбами сірі вуличні полотна. Через те, щоб побачити справжній витвір не традиційного мистецтва, не обов’язково йти в галерею, адже творіння культури перебуває зовсім близько, лише варто тільки підняти очі й подивитися навкруги.
Нещодавно, спілка креативних художників «Культурного десанту» на чолі з артистом Колею Сєргою, розписала різнокольоровими фарбами стіни прифронтового міста патріотичними постерами та муралами.

Поміж робіт -
вагома символічна композиція на вулиці Маріупольській. Символізм картини
виражається у кольорах :жовтий колір означає сонце Миколаєва, а сині барви — Азовське море Маріуполя.
Також, один із муралів намалювали на честь голови
обласної державної адміністрації Миколаївської області Віталія Кіма. Пан Кім був зображений у незвичному
персонажі, а саме в вигляді кота та втілює пряму копію світлини, яка стала трендовою в Інтернеті.
В умовах тотальної глобалізації спільноту
стріт-арт потрохи посідає свою окрему нішу в сучасному мистецтві. Тому, щоб не стояти на місці, а рухатись жваво вперед, необхідно попрактикуватися сприймати останні події мистецтва. Та,
звичайно ж, не окреслювати творчість
митців такими словами, як “вандалізм" або"
нікчемність", а намагатись їх
осмислити.
За призмою
стріт-арту ховається серйозний ідеологічний контекст, що направлений на окрему
особистість, а саме на підвищення рівня критичного мислення. Звідси,
слід вміти триматися спеціального балансу, бо
автентичність має гармонійно взаємодіяти із сучасністю.
Проте, важко не погодиться, що розмальований скрізь світ набагато яскравіший і
блискучіший, ніж буденна, сіра рутинність !
Немає коментарів:
Дописати коментар