Интернет реклама УБС

07.03.23

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся із Головою фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бундестазі Рольфом Мютценіхом та співголовою СДПН Ларсом Клінгбайлем


     Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся із Головою фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бундестазі Рольфом Мютценіхом та співголовою СДПН Ларсом Клінгбайлем, повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України

     Руслан Стефанчук висловив щиру вдячність німецьким колегам за візит, який став, за його словами, візитом не тільки солідарності з Україною, а насамперед політичної та людської сміливості.

     «Приємно, що позиція Соціал-демократичної партії Німеччини стає ближчою до позиції України. Також  хочу подякувати усім німцям, великому німецькому  народу за їхню щирість у відношенні до українців. Сьогодні в Німеччині  перебуває понад одного мільйона наших громадян і я щиро дякую за таку гостинність», — зазначив Голова Українського Парламенту.

     Під час зустрічі сторони обговорили ряд питань, де допомога Німеччини й Бундестагу є важливою та інколи визначальною у нашій боротьбі з агресором. Зокрема, детально йшлося про військовий аспект такої підтримки.

     «Німеччина є лідером у Європі з підтримки України й зброя, що ми отримуємо від вас, — це не тільки врятовані життя українців, наших захисників, це і наш спільний шлях до  перемоги», —  наголосив Руслан Стефанчук.

     Він вкотре подякував за отриманий комплекс ПРО IRIS-T, за Leopard-1 та Leopard-2, при цьому зауваживши, що Leopard-2  може стати основним танком цієї війни, а значить «танком нашої майбутньої перемоги».

     Окремо Голова Українського Парламенту окреслив оборонні пріоритети України та закликав німецьких колег і далі підтримувати нам надання сучасного озброєння, зокрема танків, систем ППО та далекобійних ракет, які є критично важливими для нашої перемоги.

     Також сторони зупинилися на подальших кроках України  на євроінтеграційному та євроатлантичному шляху та підтримці цих прагнень Німеччиною; ухваленні Бундестагом важливих для України політичних рішень, зокрема вже прийнятій резолюції про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу та можливого прийняття резолюції на підтримку створення спецтрибуналу для країни-агресора.

     Детально співрозмовники обговорили формулу миру, запропоновану Президентом України. Голова Верховної Ради України запросив німецьких колег до її обговорення та підтримки.

     «Для нас є надзвичайно важливим, щоб Німеччина, як світовий лідер, як один із найпотужніших гравців у клубі Великої Сімки, підтримала ініціативу Президента України й, можливо, взяла патронат над одним із її пунктів», — закликав Руслан Стефанчук та висловив сподівання, що результатом такої співпраці стане організація Саміту формули миру за участі всіх держав, залучених до її реалізації, і Німеччини зокрема.  

     Окремо Голова Парламенту України подякував представникам СДПН за чітку позицію у тому, що вони відкидають можливість мирних переговорів із росією на даному етапі війни.

     Голова фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бундестазі Рольф Мютценіх наголосив, що німецький Парламент своїми рішеннями підтримував Україну як до початку повномасштабної війни, так і впродовж її ведення.  

     «Ми вже надали багато фінансової, військової, гуманітарної  допомоги. І ви можете бути певні, що Німеччина була і залишається великим другом України. І обіцяємо, що так буде і  надалі», — зазначив Рольф Мютценіх.

     Він також висловив захоплення тим, що попри війну та важкі умови, українська влада робить все, щоб працювали державні установи та інституції, зокрема й Парламент України, який  здійснює всі належні йому функції у повному обсязі.

     Також Голова фракції СДПН від імені своїх колег запевнив Голову Верховної Ради України  у подальшій постійній  підтримці України з боку Бундестагу, й СДПН зокрема, і у питанні євроінтеграції, і у питанні різних аспектів допомоги. Особливо Рольф Мютценіх наголосив на встановленні справедливості у цій війні.

     «Необхідно працювати над тим, щоб кримінальне міжнародне право переслідувало всіх злочинців, які здійснили злочини проти людяності, незалежно від того, які політичні посади у світі вони займають.

     Ми хочемо підтримати вас у цьому. Україна в майбутньому захоче стати повноправним членом міжнародного трибуналу і для цього потрібно рішення Українського Парламенту. Ми б дуже його вітали», — підкреслив німецький парламентарій.


Немає коментарів:

Дописати коментар