Интернет реклама УБС

29.03.23

Безпека в мережі: що краще VPN чи Proxy та як їх правильно використовувати?

Автор: Данило Огородник


     Одним з найважливіших елементів сучасного онлайн життя є інтернет-безпека. Ми постійно стикаємося з такими небезпеками, як кібератаки, витоки даних, цензура та геоблокування. Багато людей використовують спеціалізовані інструменти, такі як VPN або проксі-сервери, щоб захистити свою приватність і свободу в Інтернеті. Але що це таке і чим вони відрізняються один від одного?
     Технологія, відома як VPN (віртуальна приватна мережа), встановлює зашифроване з'єднання між вашим пристроєм і унікальним сервером, яким керує VPN-провайдер. Цей сервер обробляє всю вашу інформацію так, ніби ви фізично присутні там, де він розташований. В результаті ваша IP-адреса змінюється на IP-адресу сервера, що робить значно складнішим відстеження вашого інтернет-трафіка третіми особами.
Проксі-сервер - це програма, яка посередником між вашим комп'ютером або іншим пристроєм і веб-сайтом, до якого ви хочете отримати доступ. Коли ви користуєтеся проксі-сервером, він надсилає ваш запит на потрібний веб-сайт, а потім надсилає вам відповідь. В результаті ваша IP-адреса також змінюється на адресу проксі-сервера. Але оскільки ваш інтернет-трафік не шифрується, він все одно може бути перехоплений і вивчений третіми особами.
     Ступінь безпеки і функціональності між VPN і проксі-сервером є ключовою відмінністю між ними. Завдяки надійному шифруванню VPN забезпечує більш надійний захист вашого трафіку і необмежений доступ до будь-якого веб-сайту або сервісу в Інтернеті. З іншого боку, проксі-сервер може бути швидшим і простішим у налаштуванні, але він не повністю забезпечує конфіденційність і анонімність.
     Порівняння показує, що VPN є більш надійним і практичним способом захисту вашої безпеки в Інтернеті. У порівнянні з проксі-сервером, VPN має ряд переваг, серед яких:
- Високий рівень шифрування даних
- Повне покриття всього вашого трафіку
- Сумісність з усіма пристроями та додатками
- Спеціальні функції для обходу блокування VPN
- Надмірна кількість серверних локацій
Як налаштувати VPN
     Щоб налаштувати VPN на різних операційних системах, вам потрібно спочатку обрати надійного постачальника послуг VPN, який підтримує вашу ОС. Наприклад, ExpressVPN, NordVPN або Surfshark. Потім вам потрібно зареєструватися на сайті VPN-провайдера і завантажити VPN-клієнт для вашої ОС.
Після цього потрібно запустити VPN-клієнт і ввести своє ім'я користувача та пароль. Останній крок - вибрати VPN-сервер, до якого ви хочете підключитися, і натиснути "Підключитися". Після встановлення VPN-з'єднання ви можете безпечно і конфіденційно переглядати веб-сторінки.
Технологія OpenVPN
     OpenVPN, який використовує шифрування і сертифікати для побудови безпечного тунелю між клієнтом і сервером, є одним з найбільш широко використовуваних і відкритих протоколів VPN. Далі розглянемо налаштування OpenVPN на різних операційних системах.
Налаштування OpenVPN на Windows
     Встановлення клієнтського програмного забезпечення OpenVPN та отримання конфігураційного файлу (.ovpn) від постачальника послуг VPN або мережевого адміністратора є необхідними умовами для використання VPN на Windows. Після цього вам слід перемістити файл .ovpn (можна завантажити використавши сервіс VPNBOOK) до папки config в директорії встановлення OpenVPN (зазвичай C:\Program Files\OpenVPN\config). Після цього ви можете запустити графічний інтерфейс OpenVPN з правами адміністратора і побачити іконку OpenVPN в системному треї. Клацнувши правою кнопкою миші по іконці, ви можете вибрати "Підключитися" і подивитися статус вашого з'єднання. Якщо все пройшло успішно, ви повинні отримати доступ до ресурсів вашої VPN-мережі.
Налаштування OpenVPN на MacOS
     Щоб використовувати OpenVPN на MacOS, вам потрібно встановити клієнтське програмне забезпечення Tunnelblick і завантажити файл конфігурації (.ovpn) від вашого VPN-провайдера або мережевого адміністратора.
Щоб додати файл .ovpn до Tunnelblick, потрібно двічі клацнути по ньому. Після цього значок Tunnelblick з'явиться в системному треї, і ви зможете активувати його з меню програми. Тепер ви можете натиснути кнопку "Підключитися", щоб перевірити стан з'єднання після вибору бажаної конфігурації. Якщо все пройшло за планом, ви повинні мати доступ до ресурсів вашої VPN-мережі.

Немає коментарів:

Дописати коментар