Цей день зазвичай асоціюють з квітами, подарунками та привітаннями з днем весни та краси. Проте, за цією святковою ширмою ховається значно глибший сенс, про який часто забувають. Нажаль в нас досі сприймають цей день через призму комуністичного пережитку. Тож я думаю важливо нагадти історію і сенс цієї дати насправді.
Історія 8 Березня почалася в 1908 році, коли 15 000 жінок вийшли на вулиці Нью-Йорка з вимогами скорочення робочого дня, підвищення зарплат і права голосу. Згодом Соціалістична партія Америки запропонувала оголосити останню неділю зими Національним жіночим днем на честь цих подій.
З приходом більшовиків 8 березня зазнало трансформації. На плакатах з'явилися образи "нової радянської жінки": трактористки, колгоспниці, будівельниці комунізму. У 1920 році в радянській Україні 8 березня стало офіційним святковим днем, але лише для жінок і лише на один рік. У цей вихідний день жінок заохочували до пропагандистської, що використовувалось більшовиками для зміцнення своєї влади, зокрема в Україні.
З часом образ жінки як "бойового товариша" змінився на образ "берегині домашнього вогнища та матері". Про це ми вже говорили, в моїй минулій роботі. Міжнародний жіночий день втратив первісне значення та перетворився на звичайне свято, дещо відірване від актуальних проблем гендерної рівності.
Цей день об'єднує жінок з усього світу. Це день, коли ми можемо, ділитися своїми історіями та надихати одна одну на нові звершення.
Важливо пам'ятати, що 8 березня – це не просто день подарунків та квітів. Це день, коли ми повинні задуматися про те, як далеко ми зайшли у боротьбі за гендерну рівність, і скільки ще роботи попереду.
Це день, коли ми повинні підтримувати одна одну, боротися за свої права та будувати світ, де до жінок ставляться з повагою та гідністю, а не як до квітів.
Нехай 8 березня буде не просто днем весни, а днем єднання та сили жінок!
Немає коментарів:
Дописати коментар