Які бувають літературні жанри? За формою оповідання їх ділять на три роди:
Епос, до якого входить: твори, в яких автор, чи то безпосередньо від себе, чи від імені вигаданої особи показує життя, його події та явища в розвитку. Жанри епічних творів: казка, легенда, роман, оповідання, новела, повість тощо.
Лірика - перевага віршовані форми. Вони акцент зміщений вираження внутрішніх переживань і почуттів. Тут герої та події пізнаються не через об'єктивні всебічні описи, а через емоційне ставлення письменника. При цьому читач повинен дізнатися у творі себе та перейнятися емоціями автора.
Які бувають ліричні жанри? Традиційні представники лірики: Ода — хвалебний вірш, присвячений визначній людині чи події. Елегія - віршований філософський роздум про перипетії життя. Епіграма - твір, покликаний висміяти людину чи подію. Послання – лист-звернення. Романс - невеликий твір, що пробуджує почуття та фантазію. Крім цих, існують такі жанри, як сонет, гімн, курйозний вірш та ін.
Драма - рід жанрів, в яких події викладаються через слова та дії героїв. Відмінна риса драматичних жанрів у цьому, що текст складається переважно з реплік персонажів, а авторські описи викладено у коротких ремарках. Характери героїв розкриваються через їх мовлення та вчинки.
Що належить до драматичних жанрів?
Драма - твір, побудований на конфлікті, однак позбавлений трагічних подій. Його сюжет розкриває протистояння героя суспільству, подій, себе,
Трагедія – жанр, схожий на драму, у якому головний герой стикається з непереборною перешкодою та гине.
Комедія – твір, заснований на комічній ситуації. Вона з гумором викриває негативні соціальні та побутові явища, її фінал — легкий та смішний.
Трагікомедія - суміжний жанр, який у кумедній формі зображує сумні події.
Знання про літературні жанри допоможуть краще зрозуміти задум автора та оцінити його майстерність. Також знання допоможе краще сприйняти твір та зрозуміти його суть, що є не менш важливим. Використовуйте підказки, щоб легко визначати, до яких жанрів відносяться твори, та не плутатися.
Немає коментарів:
Дописати коментар