Интернет реклама УБС

03.11.24

Як обрати музику для роботи?


Авторка: Ірина Дубиченко

У сучасному світі, де перед нами постає величезна кількість завдань, майже кожен прагне бути більш продуктивним. Серед безлічі стратегій для підвищення ефективності роботи своє місце займає й прослуховування музики. 

Вибір правильного виду музики для конкретного завдання може значно підвищити продуктивність, а неправильний зашкодити праці. 

Як зазначає Forbes значну роль відіграє характер роботи. 


Коли ми стикаємося зі складним завданням, яке вимагає від нас усієї зосередженості та концентрації, найкраще слухати музику без тексту. Видання пояснює, що Дослідження виявили, що прослуховування музики з текстами під час виконання мовних завдань може знизити вашу продуктивність. В одному дослідженні зрозуміле фонове мовлення погіршувало читання текстів, хоча вони могли виконувати такі завдання, як базова математика”. Для такої праці найбільш вдалим буде використання звуків природи, як-от плавний струмок, легкий шум хвиль. 


Для повторюваних завдань (складання, збирання, пакування і тд.) або просто фізичної роботи вдалими будуть треки зі швидким темпом, ритмом та словами. Вони допомагають підтримувати рівень енергії та зменшують відчуття монотонності, роблячи такі види діяльності менш виснажливими. 


Так само Forbes рекомендує уникати прослуховування нової музики. Зокрема, пояснюється причина: “мозок виділяє дофамін, коли ви вивчаєте щось нове,  показують дослідження . Тут все пов’язано з дослідженням «музика впливає на мозок, як їжа та ліки». Якщо ви слухаєте незнайому музику, то він перевантажує вашу роботу хімікатами, які роблять вас щасливими. Раптом  мозок більше не хоче працювати, а просто хоче слухати нову музику”.


Іноді тиша - найкраще рішення. 


Як зазначає професор Томас Чаморро-Премузік бізнес-психології в Університетському коледжі Лондона та Колумбійському університеті в свой статті, коли виконуєте якесь завдання вперше та попередньо не мали досвіду, краще працювати в тиші. Вся увага має бути зосереджена на навчанні - принаймні спочатку, бо навіть тихенькі звуки можуть забирати певний відсоток сконцентрованості. Або просто ви людина, якій не пасує робота з використанням різного виду шумів на фоні. Не варто себе змушувати та щось нав’язувати. У таких випадках ефективніше відмовитися.


Вибір музики - справа індивідуальна. Головне створити атмосферу, в якій комфортно буде працювати!

Література:


https://www.forbes.com/sites/samanthaharrington/2017/03/30/how-to-use-music-to-make-your-work-better/


https://medium.com/the-mission/the-science-backed-ways-music-affects-your-brain-and-productivity-e11145079305


https://community.thriveglobal.com/how-to-choose-background-music-productivity-focus-work/


https://hbr.org/2022/09/can-music-make-you-more-productive


Немає коментарів:

Дописати коментар